Šiąnakt NBA čempionate įspūdingas rungtynes sužaidė 34 metų aukštaūgis iš Lietuvos Žydrūnas Ilgauskas. Jis dvikovoje Sakramente prieš vietos „Kings“ tapo tikru siurprizu šeimininkams ir padėjo Klivlendo „Cavaliers“ iškovoti sunkią pergalę.

Įtemptas susitikimas baigėsi lygiosiomis 104:104, tad ekipoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu Ž. Ilgauskas pataikė visus tris mestus tritaškius (beje, iš eilės), o „Cavs“ papildomų 5 minučių atkarpą laimėjo net 13:0 ir šventė pergalę rezultatu 117:104 (32:29, 25:24, 32:32, 15:19; 13:0).

„Kings“ krepšininkai, nesukrapštę nė vieno taško per pratęsimą, pakartojo visų laikų NBA lygos antirekordą, kuris priklauso dar aštuoniems klubams.

Lietuvis Ž. Ilgauskas per aikštėje praleistas 26 min. pelnė 25 taškus (7/11 dvitaškių, 3/3 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 8 kamuolius, kartą perėmė kamuolį, blokavo vieną varžovo metimą, 2 sykius suklydo ir kartą prasižengė.

Tai – absoliučiai geriausias Ž. Ilgausko pasirodymas šį sezoną. Prieš štai šiemet daugiausiai jis buvo įmetęs 16 taškų.

Už mūsiškį „Kavalierių“ (22/8) gretose šiąnakt geriau žaidė tik Lebronas Jamesas, atlikęs trigubą dublį: 34 taškai, 16 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų, ir Mo Williamsas, surinkęs 27 taškus.

„Kings“ (13/15) į priekį tempė: Tyreke Evansas 28 taškai, Jasonas Thompsonas ir Omri Casspi – po 18 taškų.