Kairys su „Rytu“ nori laimėti kuo daugiau: „Ypač prieš „Žalgirį“

Sezonui besiruošiantis Vilniaus „Rytas“ surengė pirmą atvirą treniruotę, kurioje vis dar trūko kelių žaidėjų – paskutiniu pirkiniu tapusio Chriso McCullougho ir traumą besigydančio Sauliaus Kulviečio. Su komanda pirmą kartą sportavo skambiausias vilniečių naujokas Andrew Goudelockas. Nors vėlyvas legionierių prisijungimas apsunkino pasiruošimo ciklą, „Ryto“ treneris Donaldas Kairys išlieka pozityviai nusiteikęs ir neatmeta tikimybės, kad sudėtis dar keisis.

„Ryto“ treniruotės akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
30

Anksčiausiai iš trijų amerikiečių į Lietuvą atvyko Demetriusas Jacksonas, bet ir jis tą padarė tik rugsėjo pradžioje.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Ryto“ žaidėjai rinkosi į treniruotę

Kelias savaites vilniečiai sportavo tik su lietuviais, o spragas užkamšė Arminas Urbutis bei Deividas Dulkys, padėję treniruočių procese.

Vis tik D. Kairys per daug nesijaudina dėl to, kaip į žaidimą reikės įvesti legionierius.

„Viskas įvyks natūraliai. Pradėjome su lietuviais, turėjau šansą juos įvertinti, o dabar prisijungia užsieniečiai“, – sakė jis.

Netrukus „Ryto“ laukia pirmas rimtas išbandymas – rugsėjo 15 d. vilniečiai namuose žais draugiškas rungtynes su Atėnų „Panathinaikos“. Pirmą oficialų mačą „Rytas“ sužais lygiai po dešimties dienų – rugsėjo 19 d. namie priims Utenos „Juventus“ ir taip pradės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną.

Iki tol „Rytas“ dar turi nueiti ilgą ilgą kelią – Rokas Gustys tik sugrįžta po traumos, traumuotas S. Kulvietis, vis dar laukiama Ch. McCullougho, o kai kurie žaidėjai negali būti tikri dėl ateities ekipoje.

Plačiau apie tai – pokalbis su D. Kairiu.

Kaip vertinate komplektaciją – ar pavyko gauti viską, ko norėjote?, – žurnalistai paklausė D. Kairio.

REKLAMA

Žaidėjų turime nemažai su Andrew atvykimu. Bet sudėtis dar nėra pilna, laukiame atvykstančių. Sportuojame, stengiamės, bet šiek tiek trūksta didelių žmonių ir turime improvizuoti.

Kokia yra Ch. McCullougho situacija?

Yra uždelsta dėl COVID-19 testo, negauname atsakymo ir todėl negalime nupirkti bilieto.

Kada turėtume sulaukti jo?

Dienų bėgyje.

Kokį žaidimą įsivaizduojate pagal surinktus žaidėjus?

Greitą, agresyvų, su daug atakų ir metimų. Norime išnaudoti visus žaidėjus, jų stipriąsias savybes. Turime nemažai kietų gynėjų, stengsimės paspausti kamuolį.

Ar viskas pavyko pasiruošimo etape?

Nepavyko susirinkti visų didelių, kai kuriems tenka dirbti ne savo pozicijose, bet taip gali nutikti ir sezono metu, todėl tai pravers.

Kokios sportinės formos atvyko kiti užsieniečiai?

Kol kas mačiau tik vieną – D. Jacksoną. Jis atvyko geros formos, atrodo fiziškai pasiruošęs stipriai. Kondicijos įvertinti dar negaliu.

Kokia situacija su R. Gusčio ir S. Kulviečio traumomis?

Sprendžiasi. Tai buvo skaudžiausias mums momentas, kad ganėtinai greitai netekome dviejų aukštų žaidėjų. R. Gustys jau grįžta ir bandys sportuoti su kontaktu, o dėl S.Kulviečio turime laukti ir kentėti, jo čiurna dar neparuošta. Į jo situaciją žiūrime kasdien ir sprendžiame.

Kada žaisti pradės A. Goudelockas – iš karto ar nuo spalio pradžios?

Aš tik su juo susitikau, bet jis jau veržiasi į treniruotę, turime jį net pristabdyti. Stebėsime ir žiūrėsime, bet jis jau norėtų žaisti rytoj.

M. Echodas priaugo nemažai svorio – kokios tai įtakos gali turėti jo žaidimui, mobilumui?

Tai buvo vienas tarpsezono tikslų, sustiprėti, įgyti jėgos baudos aikštelėje. Tiek dirbant, kiek mes dirbame, jis sugrįš kažkiek į ankstesnį svorį ir neatrodo, kad jis prarado mobilumą.

REKLAMA

Gynėjų grandis atrodo perpildyta. Ar čia gali būti korekcijų?

Gali.

Ar tai liestų Mindaugą Girdžiūną arba Dovį Bičkauskį?

Kol kas nespekuliuosiu kas tai bus, bet pasikeitimų būti gali.

Su komanda dirbo Arminas Urbutis, Deividas Dulkys. Kiek laiko jie dar bus su komanda?

A.Urbutis mums labai padėjo, kai trūko didelių, turbūt nebūtų pavykusios treniruotės. Jis jau nesportuoja su mumis, o D.Dulkys, kadangi yra čia su šeima ir pats išreiškė norą, tęsia darbą su mumis.

Ar jis gali likti visam sezonui?

Čia nuo daug ko priklausys.

Kokius tikslus keliate komandai?

Laimėti kuo daugiau. Ypač prieš „Žalgirį“.

Turite rezervą pastiprinimui?

Minčių tokių yra, o ar pavyks įgyvendinti – reikės žiūrėti kasdien ir stebėti savo situaciją dėl traumų. Jau dabar dėl jų esame priversti daryti šiokias tokias korekcijas.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-09 18:01:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išbarstęs neblogus žaidėjus, pasilikęs didžiausią klouną ožkutį Dovį Bičkauskį Rytas dar kažkokius optimistiškus planus turi? Neįtikėtina!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų