Nyderlanduose vykstančiame antrajame šio sezono pasaulio motokroso čempionato etape sėkmingai startavo lietuvis Arminas Jasikonis.

Elitinėje – „MXGP“ – klasėje lietuvis su „Husqvarna“ motociklu laimėjo kvalifikacijos lenktynes. A.Jasikonis daugiau nei sekunde aplenkė vietinį herojų Jeffrey Herlingsą (KTM) ir beveik 19 sek. – ispaną Jorge Prado (KTM). A.Jasikonio komandos draugas latvis Paulis Jonasas finišavo ketvirtas.

„Seniai nebuvau laimėjęs kvalifikacijos. Tai tik antra tokia pergalė mano karjeroje. Esu labai laimingas, kad sunkus darbas pradeda atsipirkti jau dabar. Lenktynės buvo linksmos, nors trasa ir nelengva. Pažiūrėsime, kaip seksis rytoj. Tarpsezonis man praėjo labai sėkmingai, žiemos metu sėkmingai pasiruošiau sezonui“, - kalbėjo A.Jasikonis.

Pirmasis sezono etapas praėjusią savaitę vyko Didžiojoje Britanijoje. Ten lietuvis pirmąsias lenktynes baigė 15-as, o antrąsias – 14-as.

Po pirmojo etapo čempionato lyderiu tapo J.Herlingsas (47), lenkiantis slovėną Timą Gajserį („Honda“, 38) ir Italijos legendą Antonio Cairoli (KTM, 38). A.Jasikonis su 13 tšk. – 12-as.

Pirmosios lenktynės Olandijoje startuos sekmadienį 14 val. Lietuvos laiku, o antrosios – 17 val.