Apmirusiame Kinijos mieste esantis Krapikas: kol kas esu pririštas prie vietos

„Monotoniška nuotaika – kasdien tas pats“ – tokiais žodžiais interviu pradėjo Gintaras Krapikas, šiuo metu esantis koronaviruso krečiamoje Kinijoje. Antrus metus Nandzingo miesto krepšinio klube dirbantis treneris vis dar nežino, kada ir ar apskritai galės grįžti į Lietuvą. Kol gyvena laukimu, legendinis Kauno „Žalgirio“ žaidėjas ir buvęs treneris kaip įmanoma saugo sveikatą ir bando produktyviai išnaudoti laisvą laiką.

Gintaras Krapikas (nuotr. Fotodiena.lt)

Prieš dvejus metus į 9 milijonus gyventojų turintį miestą, kurį kadaise savo valdymui rinkdavosi įvairios kinų dinastijos, persikėlusio G. Krapiko dienos dabar nuspalvintos laukimu.

Kinijos krepšinio lygos (CBA) vadovai paskelbė, kad sustabdytos pirmenybės bus atnaujintos balandžio 1 d.

„Lyga visiškai neišdėstė formato, kokiu bus tęsiamas čempionatas. Ar komandos pabaigs reguliarųjį sezoną ir tada žais atkrintamąsias ar sezonas bus trumpinamas ir žaidžiama nuo atkrintamųjų. Dėl to kol kas esame pririšti prie vietos, bent jau aš“, – tv3.lt iš Kinijos pasakojo G. Krapikas.

Nandzingo „Tongxi“ tai yra itin aktualu – sustabdžius pirmenybes jie žengia keturioliktoje vietoje ir vos viena pergale atsilieka nuo dvyliktosios, kuri garantuoja žaidimą atkrintamosiose.

Šiuo metu G. Krapikas yra vienas iš nedaugelio komandos narių, likusių Nandzinge. Vietiniai žaidėjai ir treneriai prieš kinų naujuosius metus gavo penkias dienas atostogų ir išvyko pas šeimas.

Atostogų jie išsiskirstė sausio 22 d., tačiau jos dėl įsismarkavusio koronaviruso užsitęsė.

„Aš dėl tu keletos dienų nekeliavau atgal. Žinoma, jeigu būčiau žinojęs, kad viskas taip įvyks, būčiau važiavęs ir aš. Kai likau, tai vis buvo ieškoma sporto salė, kur galėtume treniruotis, ruoštis.

REKLAMA

Visi išvažiavo su mintimi ir bilietais, kad po penkių dienų susirinksime ir tęsime toliau pasiruošimą. Tų dienų eigoje klubas žaidėjams pranešė, kad atšauktų visus skrydžius atgal ir lauktų atskiro pranešimo, kada grįžti“, – prisiminė 58-erių treneris.

Nandzingas garsėjantis dėl savo mokslo, kultūros ir ekonominių laimėjimų dabar primena likusius Kinijos miestus – yra tuščias, žmonės retai iškiša nosį iš namų.

„To judesio, kuris buvo anksčiau, nėra. Jeigu išeidavai nusipirkti maisto, veikdavo didžiulė prekybos gatvė, iš to visko dabar veikia tik parduotuvė ir nedidelė kavinė. Faktiškai visi tik ir eina iki jos ir atgal. Tų pačių žmonių tikrai jaučiasi, kad yra labai mažai.

Mūsų rajoną, kuriame įsikūrusi olimpinė bazė, supa penki dideli universitetai, kurių studentai išvykę namo. Būdavo žmonių kaip musių, jeigu galima taip išsireikšti, o dabar jų visiškai nėra. Galbūt šiuo klausimu tai yra gerai, nes pagrindinis dalykas yra vengti kontakto su žmonėmis“, – pasakoja G. Krapikas.

Nandzingą nuo koronaviruso epicentro Uhane skiria kiek daugiau nei 600 kilometrų. Nors atstumas ir mažina panikos lygį, bet saugumas yra stipriai sugriežtintas.

„Nandzinge yra 9 mln. gyventojų, aš esu kiek naujesniame miesto rajone, truputį labiau atskirtame nuo pagrindinio miesto šurmulio.

Mano butas, kurį klubas davė, yra atskirame privačių namų rajone. Tuo klausimu, jeigu galiu taip sakyti, yra saugiau. Bet tų visų siūlomų ir reikalaujamų saugumo priemonių laikomės – veido kaukės dėvėjimas ir nuolatinė kontrolė, kuri yra prie kiekvieno maisto turgelio, parduotuvės ar įėjimo į patį rajoną. Faktiškai visada yra tikrinama kūno temperatūra. Tą kiekvieną dieną 2-3 kartus praeinu dėl savo ramybės“, – sako strategas.

REKLAMA

Vienintelis šios ekstremalios situacijos pliusas – galimybė stebėti daugiau krepšinio rungtynių ir skirti laiko tobulėjimui.

G. Krapikui netrukdo ir tai, kad Lietuvos laiko juostą ir Nandzingo skiria 5 valandos. Vietos laiku jis 2-4 valandą ryto stebi, kaip žaidžia „Žalgiris“, o dabar su nekantrumu laukia Karaliaus Mindaugo taurės turnyro, kuris vyks savaitgalį.

„Sezono metu taip pat vis pasižymėdavau, kuo reikia pasidomėti iš teorinės pusės, įdomu paskaityti ir straipsnius, interviu. Tuos visus pasižymėjimus, jeigu ryšys leidžia, turėjau laiko perskaityti. Stengiuosi įgyvendinti tai, kam nebuvo laiko“, – pozityvo randa treneris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų