Lietuvos krepšinio grandų dvikovą jau trečią kartą šį sezoną laimėjo Kauno „Žalgiris“ (18-2). Atkakliose rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus kariauna palaužė Dainiaus Adomaičio strateguojamą Vilniaus „Rytą“ (13-7).

Žalgiriečiai namuose laimėjo 71:61 (10:14, 26:10, 16:20, 19:17), o Vilniaus klubą į priekį vedė aštuoniolikmetis.

Itin slogiai puolime startavęs „Žalgiris“ po pirmųjų 10 minučių atsiliko 10:14, tačiau antrajame ketvirtyje surengė įspūdingą spurtą 16:0 bei išsiveržė į priekį 33:20.

Varžovus į priekį paleidę svečiai ginklų nesudėjo. Kantriai žaidęs „Rytas“ neleido kauniečiams įgyti triuškinančios persvaros, o ketvirtajame kėlinyje pradėjo vytis.

Likus žaisti 4 minutes „Žalgiris“ pirmavo tik 60:55, tačiau A. Milaknis smeigė tritaškį, vilniečių puolimas sustojo, o klausimų dėl nugalėtojų netrukus nebeliko.

Vilniaus klubas šiame susitikime vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų. Rungtyniauti negalėjo susirgęs Pako Cruzas ir traumuotas Martynas Echodas, todėl Dainiui Adomaičiui teko pasitikėti jaunimu.

Jaunimas savo šansu pasinaudojo įspūdingai. 18-metis Marekas Blaževičius buvo rezultatyviausias ne tik komandos, bet ir rungtynių žaidėjas – jis pelnė 18 taškų.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17 (5/8 tritaškiai), Edgaras Ulanovas 16 (5 atk. kam.), Paulius Jankūnas 12 (6 atk. kam.), Thomasas Walkupas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Martinas Gebenas 9.

„Rytas“: Marekas Blaževičius 18, Mindaugas Girdžiūnas 17 (3/6 tritaškiai), Eimantas Bendžius 10 (2/4 tritaškiai).

Pildome.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (65:59)

P. Jankūnas ir M. Blaževičius yra du geriausi rungtynių žaidėjai, o žalgiriečiai artėja pergalės link (65:59).

A. Milaknis smeigia tritaškį, D. Adomaitis prašo minutės pertraukėlės (57:48).

Pirmas dvi minutes komandos taškų nepelno, vėliau rungtynės kiek sustoja dėl vaizdo pakartojimo peržiūros.

Trečias kėlinys: (52:44)

Didžioji intriga keliasi į lemiamą ketvirtį. M. Blaževičiaus vedama Vilniaus komanda atsilieka aštuoniais taškais (52:44).

N. Hayesas smeigia tritaškį ir suteikia žalgiriečiams rekordinį pranašumą (47:33), bet netrukus savo dešimtą tašką pelno M. Blaževičius (47:35).

M. Girdžiūnas ir A. Milaknis apsikeičia tritaškiais, žalgiriečiai ir toliau priekyje apčiuopiamu skirtumu (44:31)

Antras kėlinys: (36:24)

Antrajame kėlinyje puolime dominavę žalgiriečiai pabėga 36:24. Sostinės klube išsiskiria Marekas Blaževičius, jau pelnęs septynis taškus.

Šeimininkai kaip reikiant įsismagina ir nutolsta jau dviženkliu skirtumu (33:20).

Žalgiriečiai spurtuoja 9:0 ir pabėga aštuoniais taškais (28:20).

P. Jankūnas smeigia tritaškį ir artina žalgiriečius iki minimumo (17:18).

Pirmas kėlinys: (10:14)

Kol kas svečiai iš sostinės žymiai geriau kovoja dėl kamuolių ir pirmauja keturiais taškais (10:14).

M. Girdžiūno ir tritaškis ir E. Bendžiaus baudų metimai suteikia Vilniaus komandai pranašumą (10:12).

Rungtynės prasidėjo labai blankiai – pirmuosius taškus Cameronas Bairstow pelnė sužaidus 2 minutes.

Startiniai penketukai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Nigelis Hayesas, Artūras Milaknis, Zachas LeDay, Edgaras Ulanovas

„Rytas“: Evaldas Kairys, Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas, Tu Holloway,