Žalos ekipažas ruože gelbėjo apsivertusius varžovus +Situacijos VIDEO

 Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio 9-asis etapas labai nesėkmingas buvo prancūzui Ronanui Chabot. Jis su „Toyota“ automobiliu vertėsi jau greičio ruožo pradžioje ir nusileido ant stogo.

V. Žala ir S. Jurgelėnas „Agrorodeo“ komandos nuotrauka

Paskui prancūzų ekipažą važiavo lietuviai Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas. Jie sustojo padėti konkurentams ir atvertė jų automobilį. Tiesa, „Toyota“ buvo rimtai pažeista ir R.Chabot su šturmanu dar ilgai negalėjo pratęsti lenktynių ir pajudėjo tik praėjus daugiau nei 4 valandoms.

„Viename posūkyje važiuojame, kažkas stovi, lyg ir teisėjas ir kažką rodo, mojuoja. Galvojau, kad perspėja apie posūkį staigų. Bet ten pasukus matosi, kad R. Chabot ant stogo tiesiog guli. Jis virvę buvo jau pasiruošęs, negi nepadėsi“,- juokavo V.Žala.

REKLAMA

„Atrodė – apversime ir jis pasitrauks, bet kai apvertėme, žiūrime, kad vienas priekinis ratas ant stabdžių šlangučių makaluojasi. Teko važiuoti atgal, apvažinėti visą kalną, praleidome keletą automobilių į priekį. Vėliau pasivijo Kamaz‘as, tie tai bepročiai važiuoja.. Kalbėjau per neutralizaciją, tai sako – ką man leidžiama upės vagomis 140 km/h važiuoti, tai ir važiuoju. Panašiai turbūt bandė važiuoti ir kai kurie automobiliai. Tokių pavojingų vietų tikrai buvo daug, turėjome net kelis ryškius pavyzdžius kaip gali būti, todėl saugojome savo mažylį“,- komentarais dalijosi V.Žala ir S.Jurgelėnas.

Lietuvių ekipažas dėl šios situacijos sugaišo kiek daugiau nei 10 minučių. Vėliau šis laikas jiems buvo kompensuotas ir šios dienos etapo rikiuotėje jie pagerino savo pozicijas ir palypėjo iki 14-tos. Bendroje įskaitoje iš 17-tos šoktelėjo iki 16-tos.

Šiuo metu prancūzai vis dar važiuoja trasoje ir artėja link ketvirtojo tarpinio finišo. Visgi, jie jau prarado daugiau nei 5 valandas ir bendroje įskaitoje tikrai praleis V.Žala, Benediktą Vanagą ir Antaną Juknevičių į priekį. Prieš šį etapą R.Chabot rikiavosi 15-as.

Priminsime, kad pernai R.Chabot Dakarą baigė 10-oje vietoje. Tada jis vos 5 sek. aplenkė B.Vanagą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų