Sezono starte - Berankio pralaimėjimas poroje su Raoničiumi

Dohoje (Kataras) vykstančiame ATP 250 serijos „Qatar ExxonMobil Open“ vyrų teniso turnyre startavo geriausias Lietuvos žaidėjas 29-erių metų Ričardas Berankis (ATP-66).

Dvejetų varžybų starte R.Berankis su kanadiečiu Milošu Raoničiumi po 1 valandos 37 minučių kovos 7:5, 6:7 (5:7), [5:10] pralaimėjo britui Luke‘ui Bambridge‘ui ir meksikiečiui Santiago Gonzalezui. Už dalyvavimą dvejetų turnyre lietuvis ir kanadietis dalinsis 7150 JAV dolerių čekį.

Pirmojo seto pradžioje lietuvis su kanadiečiu iššvaistė tris „break pointus“ ir atsiliko 2:4, bet seto pabaigoje laimėjo dvi varžovų padavimų serijas, persvėrė rezultatą ir įrodė savo pranašumą netgi be pratęsimo.

Antrąjį setą jau geriau pradėjo R.Berankis su M.Raoničiumi. Jie atitrūko 3:0, tačiau septintajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją ir varžovai netrukus išlygino rezultatą. Vienuoliktajame geime lietuvio ir kanadiečio padėtis galėjo komplikuotis, bet varžovai nerealizavo „break pointo“. Seto pratęsime L.Bambridge‘as ir S.Gonzalezas ilgą laiką pirmavo (5:2), tačiau R.Berankis su M.Raoničiumi atsitiesė (5:5). Deja, viską nubraukė lietuvio atlikta dviguba klaida, leidusi varžovams laimėti setą.

Nugalėtojai sprendėsi sutrumpintame trečiajame sete. Jame L.Bambridge‘as ir S.Gonzalezas anksti spurtavo 4:1 ir nebeleido varžovams išlyginti rezultato.

Antradienį lietuvis turėtų pradėti vienetų varžybas. Pirmajame rate jo lauks vardinį kvietimą gavęs 24-erių metų turkas Cemas Ilkelis (ATP-283).

Pergalę iškovojęs žaidėjas pelnys 20 ATP vienetų reitingo taškų ir 23,19 tūkst. JAV dolerių, o antrajame rate susitiks su amerikiečiu Francesu Tiafoe (ATP-47). Pralaimėtojui atiteks 13,56 tūkst. JAV dolerių.

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Dohoje prizų fondą sudaro kiek daugiau nei 1,325 mln. JAV dolerių.