Po dvikovos su Kanada: išryškėjusios Lietuvos rinktinės stiprybės ir silpnybės

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiuo metu ruošiasi lemiamai dvikovai su Australija, kur paaiškės ne tik pirmos vietos grupėje likimas, bet ir tai, kuri iš šių dviejų rinktinių į kitą etapą nusineš itin vertingą tašką.

Lietuvos startas Kinijoje vykstančiame XVIII pasaulio vyrų krepšinio čempionate pranoksta bet kurio sirgaliaus lūkesčius. Visi laukė pergalės prieš Senegalą, bet realybėje varžovas buvo tiesiog sumaišytas su žemėmis (101:47).

Daug atkaklesnių rungtynių buvo galima tikėtis su nukraujavusia, bet vis tiek daug pajėgių žaidėjų turinčia Kanados rinktine. Bet ir čia lietuviai nuo pat pirmos akimirkos įsiveržė į priekį ir varžovus rungtynių eigoje prisileido tik labai saugiu atstumu.

Šios dvi pergalės užtikrino Lietuvos rinktinei bilietą į kitą etapą, kuriame jau laukia Prancūzijos ir Dominikos Respublikos rinktinės. Varžovai Lietuvos kelyje pasitaikys vis stipresni, tad kokias Lietuvos rinktinės stiprybes išryškino dvikova su Kanada ir kur mūsiškiams reikėtų pasitempti, jog pajėgesni priešininkai nenubaustų.

REKLAMA

(46 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuva-Kanada

Komandinė statistika

Lietuviai per dvikovą su Kanada pelnė 92 taškus (iš viso per dvejas rungtynes jau spėta pelnyti 193 taškai, t.y. vid. po 96,5 tšk. per rungtynes). Du trečdalius taškų lietuviai pelnė dvitaškiais metimais, kuriuos pataikė itin solidžiu 60,8 proc. tikslumu. Verta pastebėti, kad dalis tokių metimų buvo triuškinantys dėjimai į varžovų krepšį.

Jei dėl dvitaškių taiklumo lietuviams treneris neturėtų reikšti daug priekaištų, tai su tritaškių pataikymu yra rimtu problemų. Dvikovoje su Kanada Lietuvos rinktinė metė 20 tolimų metimų, bet pataikė vos 5 (25 proc. taiklumas). Tris kartus pro šalį metė Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas. Tik kartą iš trijų tolimų metimų pataikė Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis.

Varžovai dažnai stengėsi dvigubinti gynybą prieš mūsų „centrus“ Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį, tad šiems nieko nelikdavo, kaip tik atmesti kamuolius prie tritaškių linijos esantiems komandos draugams. Kaip parodė ši dvikova – lietuviams po tokių atmetimų daug efektyviau pavykdavo užbaigti atakas veržiantis po krepšiu nei bandant pelnyti tritaškį.

Rungtynių akimirka (nuotr. FIBA)

Lietuvos rinktinė dvikovoje su Kanada pataikė 15 iš 22 baudų metimų (68,2 proc. taiklumas). Šį procentą taip pat būtų gerai bent šiek tiek pagerinti, nes atkaklesnėse dvikovose nei buvusios pergalę gali lemti kiekvienas taškas. Tuo bus galima įsitikinti jau dvikovoje su australais.

Lietuvos krepšininkai turėjo ūgio persvarą prieš varžovus ir tuo puikiai pasinaudojo. Atkovoti net 46 kamuoliai (varžovai atkovojo 27 kamuolius). Net 19 kamuolių lietuviai sugriebė po varžovų krepšiu. Gaudami antruosius šansus lietuviai sugebėjo pelnyti net 23 taškus (būtent tokiu skirtumu ir buvo iškovota pergalė). Varžovai iš antrųjų šansų tesugebėjo pelnyti 6 taškus.

Lietuviai dar kartą parodė, kad sugeba branginti kamuolį. Šįkart suklysta 12 kartų, kai varžovai padarė 15 klaidų. Po Kanados krepšininkų klaidų lietuviai sugebėjo pelnyti 16 taškų (varžovai po lietuvių klaidų pelnė 12 taškų). Svarbiausia, kad žemą klaidų skaičių pavyktų išlaikyti susidūrus su gerokai kibesnę gynybą naudojančiomis rinktinėmis.

Per šią dvikovą itin solidžiai pasirodė Lietuvos atsarginių suolelis. Po keitimų pasirodę krepšininkai pelnė net 43 taškus, o starto penketuko žaidėjai surinko 49 taškus. Varžovų gretose atsarginiai žaidėjai surinko 35 taškus. Tiesa, starto penketuko žaidėjai pelnė vos 34 taškus.

Į akis krenta geras kamuolio judėjimas Lietuvos rinktinėje. Rungtynėse su Kanada atlikta 19 rezultatyvių perdavimų (varžovai atliko 14 rezultatyvių perdavimų). Lietuviams taip pat pavyko perimti 7 kamuolius (Kanados krepšininkams – 4 kamuolius).

<a class='top500' href='/top500/jonas-valanciunas'><a class='top500' href='/top500/jonas-valanciunas'><a class='top500' href='/top500/jonas-valanciunas'><a class='top500' href='/top500/jonas-valanciunas'>J. Valančiūnas</a></a></a></a> (nuotr. FIBA)

Individuali statistika

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose dvikovoje su Kanada žaidė 15 taškų (pataikė net 7 iš 8 dvitaškių) pelnęs Edgaras Ulanovas. Jo pasirodymas aikštelėje tapo savotišku lūžiu šioje dvikovoje. Edgaras vienas po kito rinko taškus iš artimos distancijos, o jo oponentui gynyboje likdavo tik skėsčioti rankomis. E. Ulanovas taip pat atkovojo 6 kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Šiek tiek mažiau taškų pelnė, bet dar efektyviau rungtyniavo M. Kalnietis. 11 taškų surinkęs įžaidėjas atliko net 6 rezultatyvius perdavimus. Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

Efektyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Jonas Valančiūnas. Lietuvos rinktinės lyderis ne tik pelnė 13 taškų (5/6 dvitaškiai, 3/3 baudos metimai), bet ir sugriebė 8 kamuolius (iš jų tris po varžovų krepšiu). Vos per 18 žaidimo minučių Jonas spėjo atlikti 2 rezultatyvius perdavimus. J. Valančiūnas surinko 21 efektyvumo balą.

Kovingumu šioje dvikovoje išsiskyrė D. Sabonis, kuris sužaidė 23 minutes ir buvo arti dvigubo dublio. D. Sabonis pelnė 10 taškų (3/7 dvitaškiai, 4/6 baudos metimai) ir atkovojo 8 kamuolius (net 5 iš jų po varžovų krepšiu). D. Sabonis taip pat atlikto 4 rezultatyvius perdavimus, vienas kurių pasibaigė J. Valančiūno dėjimu į krepšį.


Rašyti komentarą...
g
ginte
2019-09-04 21:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
sauniai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų