Dvi dienos – du olimpiečiai: Evaldas Petrauskas baigia karjerą

Šią savaitę Lietuvos sporto bendruomenė atsimins ilgai. Trečiadienį spalivngą karjerą baigė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė plaukikė Rūta Meilutytė, o ketvirtadienį apie savo pasitraukimą pranešė ir olimpinis bronzininkas boksininkas Evaldas Petrauskas.

Evaldas Petrauskas (nuotr. LTOK)

E. Petrauskas Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį Bokso kategorijoje iki 60 kg.

„Man nurėžė visą stipendiją. Pagrindinį išgyvenimo šaltinį. Man šiais metais gimė dukra. Turiu tris vaikus, reikia dar mokėti alimentus, paskolą. Tai sunku tikrai gyventi yra. Nemačiau kitos išeities kaip pasitraukti iš sporto ir prašyti savo užtarnautos sporto rentos.

Iki to teismo sprendimo nebuvo tos minties. Laikėmės kažkaip. Bet kaip man sustabdė, tai aš nežinau kaip toliau gyventi reikės. Ką man dirbti. Ką, man važiuoti pavežėju dirbti? Paskui naktimis eit sportuoti, o dar be to vaikai yra“, – pasitraukimą TV3 argumentavo E. Petrauskas.

Nuo stebuklingo vakaro 2012-aiais boksininkas dar spėjo pasipuošti 2015 ir 2017 metų Europos čempionato bronzos medaliais.

REKLAMA

Apie savo karjeros pabaigą E. Petrauskas informavo ir Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK). Dabar jis turi teisę prašyti sportinės rentos, kurią sudaro 1026 eurai.  

Pastaruoju metu E. Petrauskas buvo nutolęs nuo sporto, dėl rankos traumos nepasirodė ir Vilniuje rengtame „Bushido King of Kings“ turnyre, o apie patį sportininką daugiau girdėjome ne del skambių pergalių, o dėl asmeninių problemų su teisėsauga.

Vis tik, kaip tvirtina pats sportininkas, mėgėjiškai boksu jis dar užsiims ir ateityje.

Praėjusių metų lapkritį boksininkas buvo nuteistas už tai, kad prie Dailidės ežerėlio Alytaus rajone išgertuvių metu, kilus žodiniam konfliktui, pargriovė ant žemės negalią turinį žmogų bei rankomis ir kojomis sudavė jam į galvą bei veidą.

Nukentėjusiajam tuomet buvo nustatytos kraujosruvos odoje ir poodyje – kaktoje ir dešinės akies vokuose, taip pat apatinio žandikaulio lūžimas dešiniajame kampe.

Teismas E. Petrauską pripažino kaltu ir paskyrė jam laisvės apribojimo bausmę vieneriems metams.

Teismas atsižvelgė į tai, kad olimpinis prizininkas teisiamas pirmą kartą – anksčiau jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Boksininkas buvo įpareigotas atlyginti 1,2 tūkst. eurų neturtinę ir 250 eurų turtinę žalą nukentėjusiajam, o valstybei kompensuoti Vilniaus teritorinės ligonių kasos patirtas, apie 500 eurų siekiančias antrinės teisinės pagalbos išlaidas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų