• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitoje dalyje aptarėme, jog senąsias vyrų ir moterų bendravimo taisykles neišvengiamai teks pakeisti naujomis, nes pasikeitė laikai, pasikeitė lyčių vaidmenys, keičiasi ir taisyklės. Supratome, kad vyrams reikia mažiau dirbti darbus, daugiau padėti moterims ir aptarėme dar keletą dalykėlių.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąją straipsnio dalį skaitykite čia.

Šioje dalyje aptarsime kaip kiekviena lytis sprendžia iškilusias problemas. Nors kai kuriuos teiginius apie moterų plepėjimą ir vyrų tūnojimą oloje tikriausiai jau būsite girdėję, tačiau papildysime šias žinias naujomis, kurios taipogi turėtų praversti pagerinti porų santykius. Tikimės, kad taip ir bus.

REKLAMA

Moterys išsikalba, vyrai patarinėja

Patirtis parodė, kad išauklėtos moterys kalba apie savo problemas ne norėdamos prašyti kitų pagalbos, bet tiesiog trokšdamos pasidalyti mintimis apie šeimą ir darbus. Seniau jos padėdavo viena kitai, už tai nereikalaudamos atlygio. Toks bendradarbiavimas stiprino žmonos ir vaikų ryšį su visuomene.

REKLAMA
REKLAMA

Bendros problemos, panašūs jausmai ir svajonės rodė moters ištikimybę šalia esantiems žmonėms. Šiandien ji trokšta to paties, kaip ir anų laikų partnerės.

Moteris varsto gydytojų kabinetų duris tikėdamasi sulaukti pagalbos. Daugelis terapeutų ir psichologų moka įdėmiai išklausyti atėjusios ir tik paskui pasiūlyti, kaip tinkamai spręsti jos problemą. Truputėlį padrąsinta moteris paprastai išsipasakoja, kas jai kelia nerimą, ir grįžusi namo jaučiasi geriau nei anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyrų, ne terapeutų, niekas nemokė, kaip kiekvienąkart reikėtų atsakyti į moters jausmus. Kai ji pasako tai, ką jaučia, partneris, dažnai klaidingai ją supratęs, pažeria aibes patarimų. Šiuolaikiniai vyrai turėtų suprasti, kad moterys labiau linkusios problemas iškelti, negu jas spręsti.

REKLAMA

Sutuoktinis neturėtų pamiršti, kad moteris, skųsdamasi sunkumais, dažnai pretenzijas reiškia ne jam, bet kultūrai, nes ji nebeišgali įveikti kasdienio streso. Tai žinodamas vyras nesijaus esąs žmonos bėdų kaltininkas. Toks supratimas leidžia sutuoktiniu labiau pritarti žmonai, nei ginti save.

REKLAMA

Vyrai sprendžia problemas

Vyrai paprastai su stresu kovoja skirtingai. Pavyzdžiui, vairuodami automobilį, atmušinėdami teniso kamuoliuką, žaisdami golfą ar šaudydami iš lanko, jie pamiršta visus rūpesčius, atnaujina savo vertybių matą ir pagaliau būna pasiruošę vėl kibti į darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prisiminkime, medžiotojas yra užtikrintas, kad laimės, tik tuomet, kai ką nors veikia. Jam esant tarnyboje ar sprendžiant problemas, jo šeima, kaip ir jis pats, būna apsaugota. Vyras, kuris gali savo jausmus įgyvendinti veiksmais, jaučia didesnę aplinkos kontrolę. Vaikščiodamas iš vieno kambario kampo į kitą, jis gali patirti tokį pat palengvėjimą kaip moteris plepėdama.

REKLAMA

Šiuolaikinis vyras, parėjęs iš darbo, paprastai įsitaiso patogiame krėsle ir skaito laikraščius arba žiūri TV. Jis elgiasi beveik kaip mūsų protėviai, kurie grįžę namo sėsdavo ant kėdutės ir stebėdavo horizontą.

Seneliai, norėdami sužinoti pasaulio naujoves, dairėsi po palaukes, o šiandien vyrams užtenka perversti keletą laikraščių ar vakare pažiūrėti TV. Šiuolaikinis vyras tyliai tęsia tėvų ir senelių pradėtą medžioklę - stebėdamas aplinką ar versdamas žurnalų puslapius.

REKLAMA

Supratęs, kuo gyveno senoliai, jis būna labiau patenkintas savimi, jaučiasi esąs saugesnis, pajėgus įveikti stresą. Ir nors kadaise kilusios problemos dažnai lieka neišspręstos, po tokios "medžioklės" vyras jau būna pasiruošęs bendrauti su namiškiais.

Vyrai tolsta nuo moterų

Moteris, savo partneriui suteikusi nors pusvalandį ramybės, padeda jam pamiršti darbą ir lengviau prisitaikyti prie namų aplinkos, kartu kurdama palankią dirvą stiprinti vyro meilę sau ir aplinkiniams. Vyrui, gyvenančiam tokioje aplinkoje, grįžimas namo kelia džiaugsmą ir slopina stresą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuo labiau žmona supranta vyrą, tuo mažiau jis nuo jos tolsta. Moteris, visiškai neišmananti naujojo bendravimo meno, nesąmoningai trukdo savo vyrui sėkmingai persiorientuoti iš darbo aplinkos į namų aplinką.

Jeigu iš partnerio daug reikalaujama arba neigiamai reaguojama į jo prašymą dovanoti nors pusvalandį asmeniniam gyvenimui, bendravimas vyrui neteiks malonumo. Tokiu atveju dvejonių slegiamas žmogus slėps savo jausmus arba net ims įtikinėti save, kad nebemyli savo partnerės.

REKLAMA

Kuo daugiau vyras verčiamas kalbėti ar bendrauti, tuo labiau ilgisi poilsio. Moterys, suteikusios savo vyrams galimybę parėjus iš darbo šiek tiek laiko džiaugtis vienuma, sakė, kad toks bendravimas jiems teikia abipusį supratimą, dėkingumą ir pagarbą.

Kitoje dalyje aptarsime darbo prasmę vyrų gyvenime.

Jurgita Skaisgirytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų