Turbūt dažnam vyrui pažįstama tokia situacija. Praėjusi savaitė buvo sunki. Daug dirbai ir nė kart namo neparėjai anksčiau vidurnakčio. Šiandien vakare nutarei su žmona pasidaryti ypatingą vakarienę. Nupirkai rožių, ji atkimšo tavo mėgstamo vyno butelį. Po vakarienės ji pabučiavo tavo kaklą tuo ypatingu būdu, apie kurį žinote tik judu ir kuris veda tave iš proto. Atrodo, viskas pagal planą. Viskas, išskyrus tam tikrą organą... lemiamą organą.

Taigi, kas gali sukelti šitokią padėtį ir ką daryti, kad taip nebūtų?

Venk narkotikų

Sakoma, kad už viską reikia sumokėti. Todėl tai, kas pakels nuotaiką, kai ką gali ir nuleisti. Ar tau priimtina tokia kaina? Kokainas, hašišas, opijai, heroinas, morfijus, amfetaminai... Tau, skaitantis vyre, derėtų įsiminti pamokančią mintį: kai seksas tau bus kaip narkotikai, nebereikės tikrų narkotikų...

Atsargiai su alkoholiu

Atsarga gėdos nedaro, o alkoholis gali jos pridaryti. O gėdos su moterimi juk nenorėtum... Alkoholis slopina nervų sistemą, refleksus, sukeldamas priešingą susijaudinimui būseną. Net dvi taurelės per pobūvį gali sukelti pavojų. Ilgainiui pernelyg didelis kiekis alkoholio gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą. Jeigu sutrinka kepenų funkcija, ateina toks laikas, kai vyro organizme susikaupia moteriškų lytinių hormonų perteklius. O juk reikia turėti tinkamą proporciją testosterono, kad viskas funkcionuotų kaip reikiant.

REKLAMA

Nerūkyk

Tyrimais įrodyta, kad nikotinas yra priemonė, susiaurinanti kraujagysles. Todėl rūkoriai yra tokiais blyškiais, išbalusiais veidais. Mokslininkai mano, kad įkvėpti cigarečių dūmai blokuoja erekciją, trukdydami atsipalaiduoti erekcinio audinio lygiesiems raumenims. Taigi, atsisakęs šio žalingo įpročio jau sumažintum riziką patirti problemų dėl erekcijos.

Atkreipk dėmesį į vaistus, kuriuos vartoji

Problemos šaknys gali būti vaistai, kuriuos tau išrašė gydytojas arba kurių pats nusipirkai be recepto. Jeigu tau kyla abejonių dėl vartojamų vaistų, pasikonsultuok su gydytoju arba farmacininku. Galbūt jis pakeis dozę arba vaistus. Tačiau nemėgink to daryti savo nuožiūra.

Prižiūrėk savo kūną

Ar negalvoji apie tai, kad reikėtų atsikratyti kelių kilogramų? Arba užsiimti karatė? Pamiklinti raumenis? Užsiimk tuo! Juo geriau jauti kūną, juo daugiau kontroliuoji savo veiksmus. Taigi, kai prižiūrėsi savo kūną, išmoksi ir geriau jį kontroliuoti.

Nepersistenk su fizinėmis pratybomis

eigu intensyviai darai fizinius pratimus, stimuliuoji organizme natūralių opiatų – endorfinų – susidarymą. Jie turi tendenciją sumažinti jautrumą. Fizinės pratybos, pavyzdžiui, trumpų nuotolių bėgimas, vyrui naudingas. Tačiau perdėtas sportavimas, didelis nuovargis kartais sukelia priešingą efektą.

Palauk, kol nustos skaudėti

Kai kažką skauda, organizmas gamina nuosavus opiatus. Jie gali atjungti bet kuriuos seksualinius stimulus. Vargu ar sugebėsi daug padaryti. Tokiu atveju belieka laukti geresnių laikų. Jei vis dėlto neturi kantrybės, gali susidaryti mazochistiniai įpročiai kaip filme „Nužudyk mane švelniai“. Tačiau juk mirti niekas nenori, netgi švelniai...

Pasikalbėk su partnere

Tikriausiai vyrus baugina ne pats pokalbis, o jo tema. Kad jaustumeisi geriau, galima su moterimi kalbėti juoko forma, su humoru, bet atsimink, kad vis dėlto čia rimtas reikalas. Toks pat jai aktualus kaip ir tau, nes moteris gali pagalvoti, kad ji kažką ne taip daro.

REKLAMA

Metas apibendrinti. Taigi, atsisakyk žalingų įpročių, sveikai gyvenk, valgyk, kalbėkis su savo moterimi ir viskas bus gerai. Juk viskas turi priežastis, pasekmes, vadinasi, turi ir sprendimo būdus. Nerizikuok sukelti įtampą miegama¬jame su partnere rūsčiai tylėdamas. Galite drauge pažaisti detektyvą (aišku, ne tokį rimtą kaip Šerlokas Holmsas, juk ne apie lavonus eina kalba, šitą „nukentėjusįjį“ dar galima atgaivinti...) ir paieškoti priežasčių. Nemalonumai darbe? Rūpestis dėl vaiko ligos? Skausmingi klausimai, kurių abu dar neišsprendėte?


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų