Pirmieji gyvenimo mėnesiai šeimoje šuniukui ypatingi, todėl tinkamas jo auklėjimas yra itin svarbus. Norint užsiauginti patikimą, gerą ir supratingą draugą, reikia daug kantrybės.
Ypač šeimos, kuriose yra mažų vaikų, turi kreipti daug dėmesio į mažų šuniukų auklėjimą. Šuo turi išmokti skirti žmogų nuo gyvūno ir atitinkamai elgtis. Neprižiūrimo vaiko šuniukas neturėtų kramsnoti ar laižyti – ne tam, kad apsaugotų nuo bakterijų, o kad išmoktų gerbti žmogų.
Šuniuko nereikia barti, mušti ar ant jo rėkti, užtenka tik švelniai nustumti šalin. Taip jam aiškiai pasakoma, kas šeimoje yra viršesnis. Lygiai taip pat šunys elgiasi ir vienas su kitu. Tik vaiko tėvai gali spręsti, kada šuo gali būti šalia jų atžalos.
Šuniukas taip pat supranta, kad laikas nustoti dūkti yra tuomet, kai šeimininkas staigiai prieina ir įsmeigia žvilgsnį į akis. Tai šuo supranta kaip grasinimą ir suskliaudžia ausis. Šuns auklėjime svarbu, kad jis žinotų aiškias ribas ir taisykles. Negalima vieną kartą leisti graužti sofos koją, o kitą kartą jau nebeleisti.
Išmokyti šuniuką komandų nėra lengva, tam reikia pasiryžti kantrioms dresiravimo pamokoms. Dresiravimui patartina pasirinkti ramią aplinką, kuri nenukreipia šuns dėmesio. Taip jam bus lengviau mokytis. Treniruotis reikia žingsnis po žingsnio, pirmiausia šuniuką išmokinti vienos komandos, tik po to imtis naujos.
Apdovanojimai už teisingai įvykdytas komandas – žaislai ir skanėstai – turi gulėti aiškiai matomoje vietoje, bet nebūti prieinami. Antraip jie praras savo funkcijas ir nebeskatins greičiau mokytis.
Dresūra turėtų vykti ramiai, nespaudžiant laikui ir baigtis dar prieš šuniui imant nuobodžiauti. Nors jis ir ne žmogus, per ilgai trunkantis komandavimas jam gali įgrįsti. Be to, patartina kartais keisti dresiravimo vietą, kad šuo neimtų sieti komandų su vieta.
Išmokite teisingai apdovanoti šunį už paklusnumą. Pirmiausia paimkite skanėstą į saują ir tik tuomet pakvieskite šunį. Gyvūnas nesupras, kodėl jį pašaukėte ir kažko knaisiojatės kišenėje. Dar kol jis neatbėgo, atverkite saują ir duokite skanumyną šuniui.
Visi pratimai, tokie kaip pagaliuko atnešimas ar klusnus risnojimas šalia šeimininko, turi būti atlyginti. Svarbu dresiravimo metu šunį sudominti. Jis turi norėti mokytis, jam turi būti smalsu. Jei mokymai bus nuobodūs, šuo greitai praras bet kokį norą klausyti komandų.
Nuolatinis šaukimas vardu šunį trikdo ir po kiek laiko jis ima į tai nebereaguoti. Jauniems šunims reikia aiškumo, kitaip bus sunku juos dresiruoti.
Beje, įsidėmėkite, kad jaunas šuniukas nėra namų sargas. Kai parsinešate jį namo, suteikite šeimos naujokui saugumo. Tą patį daro ir šuniukų atsivedusi jų motina. Būtent todėl negalima mažyliui liepti gulėti ant grindų – tai dažnai pasirenkama, bet netinkama vieta.