„Renault“ ir kino meilės istorija tęsiasi ilgiau kaip 110 metų. Netrukus po to, kai Tomas Edisonas (Thomas Edison) išrado kinematografą, arba kino kamerą, 1895 metais broliai Lumjerai (Lumière) pradėjo projektuoti judančius paveikslėlius ekrane. Tuo metu Luisas Renault (Louis Renault) jau dirbo prie savo A-tipo „Voiturette“ automobilio su tiesiogine pavarų dėže, su kuriuo po trejų metų sėkmingai įveikė stačią Rue Lepic nuokalnę Paryžiuje.
Jis – vienas pirmųjų pramonininkų, naudojusių kiną kaip naują būdą savo produktams reklamuoti. Netrukus automobilių lenktynės ir Prancūzijos pramonės istorija tapo įprastomis filmų, demonstruojamų brolių Liumjerų kinematografu („Cinématographe“), temomis. Bulonėje-Bilankūre (Boulogne-Billancourt) jų kino studijos buvo įsikūrusios vos už keleto gatvių nuo automobilių pramonės pradininko Luiso Renault dirbtuvių. Užsimezgė unikalūs ryšiai, padėję „Renault“ tapti privilegijuotu kino aktorių ir režisierių partneriu. Šiandien speciali 40 „Renault“ automobilių flotilė parodoma maždaug 200 televizijos laidų ir filmų kiekvienais metais. „Renault“ yra ne tik kino pramonės simbolis, bet ir pagrindinių kino festivalių partneris.
Pradėtas organizuoti 1939 metais, Kanų kino festivalis tapo pasauline institucija ir didžiausia kino rinka pasaulyje, pritraukiančia virš 10 000 dalyvių iš 92 šalių su 5 000 siūlomų kino filmų, kurių 1 500 parodomi festivalio metu. Šis renginys žiniasklaidoje nušviečiamas plačiau negu Olimpinės žaidynės! Dar 1949 metais blizgantis „Renault Vivastella“ sudrumstė ramų kaimelio gyvenimą Džeko Tati (Jacques Tati) šedevre „Šventės diena“ (pranc. Jour de Fête).
30 metų trunkanti partnerystė
1983-ieji – pirmieji metai, kuriais „Renault“ pateikė 15 „Renault 30“ modelių, turėjusių nuvežti žvaigždes iki Kanų kino festivalio raudonojo kilimo. Tai prilygo revoliucijai; anksčiau kai kurios žvaigždės atvykdavo į šį renginį pėsčiomis… 1992 metais Kanuose vyko „Safrane“ parodomasis pristatymas ir 45 automobiliai buvo įtraukti į oficialią transporto priemonių flotilę, pakeičiant „Renault 25“. Paminint 10 metų „Renault“ partnerystės su Kanų kino festivaliu metines, išleista „Safrane“ speciali „Palme d’Or“ serija.
2011 metais „Renault Latitude“ pakeitė „Vel Satis“ kaip oficialus automobilis greta „Espace“. Kanų kino festivalio organizatoriai pateikia griežtus reikalavimus dėl komforto oficialios flotilės automobilių viduje ir reikalauja, kad kruopštūs paruošiamieji darbai būtų atlikti anksčiau negu prieš dvi savaites iki renginio. Tada prie automobilių tvirtinamas ženklas „Oficialius Kanų kino festivalio partneris“ kartu su specialiais vėliavėlių laikikliais. Kiekvienais metais po automobilių panaudojimo pasaulio garsiausioms žvaigždėms vežti „Renault“ tinklas juos parduoda gerbėjams ir kino filmų mėgėjams.
2013-ieji – rampų šviesoje
„Renault“ taip pat išnaudoja galimybę Kanų kino festivalyje pademonstruoti naujausius savo modelius žvaigždėms. Šiais metais bus eksponuojamas visiškai naujas „Renault Captur SUV“ su aštuoniais automobiliais, prisijungsiančiais prie oficialios automobilių flotilės. Kaip ir 2012 metais, „Renault“ demonstruos savo elektrinius automobilius Croisette promenadoje, Kanuose.
„Renault“ – automobilių pasaulio gamintojas, siūlantis platų nulinės emisijos transporto priemonių asortimentą. Aukšto profilio 15 „Twizys“ ir 2 „ZOE“ modelių flotilė bus pristatyta Kanų kino festivaliui. Oficiali 37 „Latitude“ ir 55 „Espace“ modelių automobilių flotilė lydės žvaigždes kartu su papildoma 16 „Latitude“ ir 85 „Espace“ modelių flotile, skirta kitiems festivalio partneriams.
„Renault“ taip pat švęs kartu su konkursų, organizuotų rengiantis Festivaliui, laimėtojais. Pora iš Alžyro, laimėjusi „tarptautinį mūšį“ „Renault“ „Facebook“ puslapyje, mėgausis VIP įspūdžiais asmeniškai jiems pritaikytame „Renault Captur“. O konkurso, organizuoto „Un Prince (Presque) Charmant“ („(Beveik) Princo Žaviojo“) išleidimui paminėti, laimėtojai pasirodys Croisette promenadoje su „ZOE“. Taip pat dalyvaus ir du laimėtojai, kuriuos Prancūzijos verslo taryba paskelbė „Gala“ pokylio Dubajuje metu.