partnerystė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „partnerystė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „partnerystė“.

Nausėda ir Šimonytė susikibo dėl partnerystės: „Neauklėkim vienas kito“

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad reikia įteisinti tos pačios lyties asmenų sąjungą, o geriausia tai daryti per „Civilinio kodekso ypatumus“. Premjerė Ingrida Šimonytė atkerta, kad alternatyvus Civilinio kodekso projektas yra susijęs su sandorių teise, o prezidentas neturėtų LGBT žmonių partnerystės vertinti kaip įmonės santykių. Karšta diskusija dėl partnerystės įteisinimo įvyko pirmadienį LRT radijo kandidatų į prezidentus debatuose.

Laura Vagonė surengs pirmąsias tos pačios lyties poros vestuves Lietuvoje: jaučiu neteisybę, kurią norisi ištaisyti

Jau balandį Lietuvoje įvyks istorinės vestuvės, kurių metu amžiną meilę vienas kitam prisieks 52 metus drauge gyvenimą kurianti vienos lyties pora. Dviejų vyrų vestuves organizuojanti vestuvių planuotoja Laura Vagonė sako, kad tokios simbolinės ceremonijos Lietuvoje buvo rengiamos ir anksčiau, bet jos visada vykdavo slapta.
2024-03-29

Aušrinė Armonaitė: nesant palaikymo civilinei sąjungai, „laisviečiai“ spręs dėl įsipareigojimų

Valdančiosios koalicijos partneriams nepavyko užtikrinti papildomų balsų Civilinės sąjungos įstatymo palaikymui Seime, Laisvės partija vertins ir savo įsipareigojimus valdantiesiems, sako partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. „Lapkričio 20 dieną koalicijos susitikime mes kėlėme ir biudžeto, ir Civilinės sąjungos klausimą, partneriai pažadėjo dar paieškoti balsų. Šiandien po dviejų savaičių jie sugrįžo.

Bandymas sieti biudžeto ir civilinės sąjungos priėmimą nepriimtinas, sako Seimo pirmininkė

Bandymas sieti biudžeto ir civilinės sąjungos priėmimą nepriimtinas „nei iš vienos pusės“, sako Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Man sujungimas biudžeto ir civilinės sąjungos nepriimtinas nei iš vienos – nei iš pozityviosios, nei iš negatyviosios – pusės. Tai yra du skirtingi labai svarbūs klausima, bet vienas su kitu nesusiję“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Širinskienė iškėlė sąlygą valdantiesiems: žada pritarti biudžetui, jei Seimas atmes partnerystės projektą

Mišri Seimo narių grupė pritartų kitų metų valstybės biudžetui, tačiau su sąlyga, jog valdantieji parlamente atmes Civilinės sąjungos įstatymą, įteisinant lyčiai neutralią partnerystę, sako grupės seniūnė Agnė Širinskienė.

Latvijai įteisinus partnerystę Simonko nebeatlaikė: „Gerbiami Seimo nariai – atsipeikėkite“

Lietuvoje gyvenantys gėjai, lesbietės ir kitos seksualinės mažumos su baltu pavydu žvelgia į mūsų kaimynus latvius, nes Latvijos parlamentas prieš kelias savaites įteisino naują juridinių santykių formą – partnerystę.  Apie tai – šiandien 19 val. Diskusija TV3 laidoje „Dėmesio centre“.   Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko įsitikinęs, kad dabar – pats metas tokio įstatymo priėmimui ir čia, Lietuvoje.

Po Latvijos sprendimo dėl partnerystės – kirtis Lietuvai: „Užtenka trypčioti vietoje“

Ketvirtadienį Latvijos parlamentas (Saeima) priėmė partnerystės įstatymą. Po šios žinios socialiniuose tinkluose pasipylė sveikinimai kaimynams latviams ir kritikos strėlės Lietuvai. Mat likome paskutinė iš trijų Baltijos šalių, nepriėmusi įstatymo pakeitimų dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės.    Latvijos parlamento sprendimu džiaugėsi Laisvės partija, kurios atstovai nuolat kelia partnerystės įstatymo Lietuvoje klausimą.

Latvijos parlamente priimtas partnerystės įstatymas

Latvijos parlamente ketvirtadienį per paskutinį svarstymą priimtas su partnerystės instituto įkūrimu susijusių įstatymų paketas, pasiūlytas teisingumo ministrės Inesės Libinos-Egnerės. Naujasis teisinis partnerystės institutas galės būti taikomas ir tos pačios lyties asmenims – jie galės įteisinti ir įregistruoti savo santykius.  Partnerystę Latvijoje bus galima įregistruoti nuo 2024 metų vidurio.
2023-11-09

Siekiant partnerystės įteisinimo, Armonaitė viliasi trūkstamų balsų rasti koalicijoje

Siekiant partnerystės įteisinimo, Laisvės partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė viliasi trūkstamų balsų rasti valdančiojoje koalicijoje. „Aš vis dar matau rezervų pačioje valdančiojoje koalicijoje, jos viduje, kad dalis abejojančių Seimo narių galėtų balsuoti už“, – LRT radijui pirmadienį sakė ministrė. „Kai pasižiūri, į konkrečias pavardes, kurios susilaikė, kyla klausimas, ar tikrai mobilizacija koalicijoje buvo maksimali“, – teigė A. Armonaitė.

Kasčiūnas apie pritarimą Seime dėl partnerystės įstatymo: „Niekam džiaugtis per daug nereikėtų“

Laisvės partija Seime apgavo dalį parlamentarų ir pasiekė pergalę – po pateikimo pavyko pritarti homoseksualų santykius reglamentuojančiam civilinės sąjungos projektui, kitaip tariant, partnerystei. Dar vakar laisviečiai su liberalais blefavo, kad iš darbotvarkės šis klausimas jau išbrauktas, nes nėra pakankamai balsų, tačiau šiandien ryte jis vėl buvo įtrauktas. O galiausiai, dalis nepritariančiųjų partnerystei išsiųsti į komandiruotes, kad jų tiesiog nebūtų salėje.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų