• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonių eksportas vis didėja

Baltijos valstybėse pradedama informavimo kampanija apie prekybą žmonėmis, kurios metu mokyklose bus aiškinama, kaip jaunuomenei išvengti šio reiškinio keliamų pavojų.

REKLAMA
REKLAMA

Apie rengiamą prevenciją šiai problemai spręsti, prekybos žmonėmis mastus ir priežastis penktadienį kalbėta Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuro surengtoje konferencijoje "Prekybos žmonėmis prevencija: Baltijos šalių jaunimo informavimas".

REKLAMA

"Svarbiausias mūsų tikslas - informuoti jaunimą apie prekybos žmonėmis grėsmes ir įgalinti priimti saugius ir apsvarstytus sprendimus susirengus vykti dirbti į užsienį. Tikimės, kad mūsų parengtos priemonės ugdys jaunuolių atsparumą prekeivių žmonėmis vilionėms", - sakė projektą vykdančios TMO Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, TMO prekybos žmonėmis klausimais moksleiviams ir mokytojams organizuos seminarus, skelbs jaunimo domėjimąsi šia tema skatinančius konkursus, mokyklose platins reklaminius plakatus, kuriuose bus raginama netikėti lengvu darbu užsienyje.

Apie visuomenėje vyraujančius mitus, susijusius su "saugiu" darbu užsienyje, kalbėjęs psichologas, viešosios įstaigos (VĮ) "Vaiko namas" direktorius Evaldas Karmaza atkreipė dėmesį, jog Vokietijoje Lietuvos piliečiai priskiriami prie pirmaujančių tarp įvežamų ir parduodamų kaip prekės užsienio valstybių piliečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Pagal vokiečių statistiką, daugiausia žmonių į Vokietiją eksportuoja lietuviai. Greta yra tokios valstybės kaip Rusija, Ukraina, Baltarusija", - turima informacija dalijosi E. Karmaza.

Aukštas Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnas Igoris Ksendzovas negalėjo pateikti oficialios statistikos, kurioje valstybėje prekyba žmonėmis Lietuvos piliečiais yra aktyviausia. "Mano duomenimis, vien Londone tokių priverstinai dirbančių lietuvių yra daugiau kaip šimtas", - sakė I. Ksendzovas.

REKLAMA

Jis taip pat pateikė statistiką, liudijančią, jog pernai Lietuvoje buvo iškeltos 22 baudžiamosios bylos dėl prekybos žmonėmis, teismas nuteisė 14 asmenų. 2003 metais iškelta 18 baudžiamųjų bylų, nuteisti 2 asmenys.

Atsakydamas į klausimą, kodėl tiek mažai prekeivių žmonėmis yra nuteisiama, pareigūnas nurodė įvairias priežastis. "Prievartą ir pažeminimą patyrę žmonės nori kuo greičiau tai užmiršti ir nesikreipia į policiją. Be to, įrodyti, kad žmogus buvo išvežtas prievarta, labai sunku", - aiškino pareigūnas.

Vykdydama prekybos žmonėmis prevencijos projektą TMO bendradarbiauja su Pilietinių iniciatyvų centru bei VĮ "Vaiko namas".

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje organizuojamą projektą remia Švedijos tarptautinės plėtros agentūra SIDA, ateityje tikimasi sulaukti paramos ir iš Lietuvos Vyriausybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų