Per pastaruosius kelis dešimtmečius virtuvių furnitūra tapo aukščiausių technologijų ir „know how“ išbandymų poligonu.
Naudojamos ypač tikslios metalo apdirbimo technologijos, detalės gaminamos iš aukščiausių rūšių nerūdijančio plieno, pritaikomi neįtikėtini transformacijų mechanizmai vienu metu galintys atlikti kelis judesius. Be to, visi tie mechanizmai turi atlaikyti dideles apkrovas ir sugebėti tą patį judesį vienodai pakartoti dešimtis tūkstančių kartų. Supažindiname su virtuvės baldų furnitūra ir jos galimybėmis.
Įprastines spinteles rekomenduojama pakeisti per visą gylį išvažiuojančiais stalčiais. Net iki pat galo juos prikrovus vienodai patogiai galima pasiekti bet kurioje vietoje esančius daiktus. Juk ne kartą susidūrėte su problema pasiekti tai, kas yra spintelės gale. Šiuo atveju galima visą turinį matyti iš viršaus lyg žemėlapyje. Įsirengę tokio tipo stalčius daugiau nelįsite visa galva į savo spintelę ir užmiršite, kaip bjauru rinkti pabirusius produktus, kuriuos išpylėte neatsargiai traukdami kitus daiktus iš spintelės galo. Šie mechanizmai gaminami kaip išilginti guoliai, kurie juda labai švelniai ir tyliai, bet atlaiko 30-60 kg svorį. Kad stalčius neužsidarinėtų su trenksmu, įrengiami specialūs pritraukėjai. Paskutinius 2-3 cm kelio jie lėtai ir tvirtai pritraukia stalčių.
Į viršų pakeliamų durelių liftai – tai visiškai kitoks sprendimas viršutinėms spintelėms. Liftai leidžia švelniai ir be didesnių pastangų pakelti ir nuleisti net ir labai didelio gabarito dureles. Toks mechanizmas padės išvengti gumbo, kurį turbūt ne vienas prisimena „užsidirbęs“, kai pats ar kas kitas pamiršdavo uždaryti viršutinių spintelių dureles.
Ypač daug dėmesio skiriama spręsti neišnaudotai vidinio kampo erdvei, kurią „paprastuoju“ būdu labai sunku pasiekti ir padaryti funkcionalią. Įvairiausių tipų „karuselės“ ar kartu su durelėmis išvažiuojantys konteineriai leidžia išnaudoti šias erdves be jokių problemų. Dažniausiai šiose vietose laikomi didesni daiktai – puodai, kepimo formos ir kt.
Furnitūros pagalba savo virtuvėje galite integruoti buičiai naudingų daiktų: lyginimo lentą, buitinės chemijos sandėliuką. Tai pat specialiu mechanizmu galite suformuoti papildomą darbo paviršių. Prieš užsisakant virtuvę, būtinai išstudijuokite visus furnitūros gamintojų katalogus. Dažnai virtuvių gamintojai patys nustemba, kai jiems parodai, kad tokios funkcijos įmanomos. Jie dažniausiai siūlo tik tai, ką patys jau yra išbandę ir nenori papildomų rūpesčių. Furnitūrą rinkitės susirinkę pakankamai informacijos ir turėdami savo nuomonę.
Pagrindiniai reikalavimai šiuolaikiniai furnitūrai:
Judesys turi būti kiek įmanoma tylesnis. Jau po penkiasdešimtojo karto bet koks girgždesys ar šnypštimas gali tapti dirgikliu, sukeliančiu jūsų pykčio protrūkius.
Mechanizmai turi atlaikyti pakankamas apkrovas, nes su kiekviena diena patogiai pasidėti norėsis daugiau ir daugiau. Mes gi vis dar turime įprotį kaupti.
Reikalaukite garantijų visiems furnitūros elementams, nes patiems pasitaisyti jų praktiškai neįmanoma. Didžiausias garantijas suteikia Europos gamintojai, o kiniečiai kažkodėl apie tai nutyli.
Pagal galimybes įsigilinkite, iš ko furnitūra pagaminta. Geriausia, jei ten rasite daug nerūdijančio plieno detalių, o plastmasė galėtų būti naudojama nebent gamintojo logotipui. Jeigu naudojamas juodas metalas, jis turėtų būti dažytas „milteliniu“ būdu, kitaip visos detalės greitai pradės rūdyti, nes drėgmė virtuvėje yra neišvengiama