Sekmadienį (07-06) Vilniuje atidaroma tarptautinė dailės paroda "Lietuvos valstybės kūrėjai - 16-20 amžiaus pirmosios pusės portretai".
Parodą Vilniaus paveikslų galerijoje atidarys Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, atidaryme dalyvaus garbingiausi Lietuvos svečiai - užsienio valstybių monarchai ir vadovai.
Pirmadienį paroda bus pristatyta visuomenei.
Dailės muziejaus paroda pirmą kartą Lietuvos istorijoje išsamiai ir įvairiapusiškai pristato nuo 16 iki 20 amžiaus pirmosios pusės Lietuvos valstybingumą kūrusias, karyboje ir diplomatijoje pasižymėjusias, kultūros ir meno raidą skatinusias, ūkį plėtojusias asmenybes.
Kaip pranešė Lietuvos dailės muziejus, paroda veiks dviejuose sostinės rūmuose - Vilniaus paveikslų galerijoje ir Radvilų rūmuose.
Ši paroda yra antras Lietuvos valstybės - Mindaugo karūnavimo 750-ajam jubiliejui skirtas Lietuvos dailės muziejaus projektas. Pirmasis - paskutinis parodos "Krikščionybė Lietuvos mene" atnaujinimas Taikomosios dailės muziejuje.Vilniaus paveikslų galerijoje bus eksponuojami 16-19 amžių, o Radvilų rūmuose - 20 amžiaus pirmosios pusės portretai.
Iš viso monumentalioje parodoje bus pristatyti daugiau nei 500 tapybos, grafikos, skulptūros, mažosios plastikos kūrinių, įamžinusių Lietuvos valdovus, žymiausius valstybininkus ir iškiliausius dvasininkus, dosniausius mecenatus, garsiausius menininkus.
Parodoje eksponuojamos didžiausios kolekcijos priklauso Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos muziejams, bažnyčioms ir privačioms kolekcijoms.Nemaža portretų dalis yra restauruota specialiai šiai parodai, todėl Lietuvos kultūros visuomenei bus pristatoma pirmą kartą.
Tarptautinė dailės paroda dėmesį sutelkia ne tik į Lietuvos didžiosios kunigaikštystės istorijos aktualinimą, bet ir pristato carinės Rusijos okupuotos Lietuvos valstybingumo puoselėtojus, tautinio atgimimo žadintojus ir naujosios Lietuvos valstybės - Lietuvos Respublikos - kūrėjus.
Parodoje pristatomi geriausi, garsiausių Lietuvos ir užsienio meistrų sukurti istorinių asmenybių portretiniai atvaizdai, praplečiantys Lietuvos dailės visumos pažinimo akiratį.
BNS