Ketvirtadienį (10.30) 18 val. Vilniaus senamiesčio fotogalerijoje “Rėmelių dizainas” (Didžioji g. 19) atidaroma Vaidoto Žuko koliažų paroda “Apokolokintosis” (“Sumoliūgėjimas”).
Tai 1977-1979 metais sukurti V. Žuko koliažai ir asambliažai, menotyrininkų priskiriami egzistencialistiniam, “aštriajam” dailininko kūrybos periodui: “Kalėdos Pompėjoje”, “Didžiosios Amerikos nebylės”, “Mergaitė iš geto”, “Apokolokintosis”, “Žiauri padangė” ir kiti.
Šio ciklo paveikslams būdingi modernūs, poetiški apmąstymai - kultūrų, civilizacijų kaita ir griūtis, žydų genocidas, erotika. Dailininko technologinės priemonės - spaudos atplaišos, iškarpos iš karo medicinos ar anatomijos enciklopedijų, nudrengti daiktai, vaikų žaislai. Visa tai pritvirtinta ant lentų ar popieriaus ir dažais sutvarkyta į vieningą, nors ir dramatišką paveikslo visumą.
Vakarų vokiečių istorikas Christianas Schmidt-Haueris, 8-ojo dešimtmečio pabaigoje slapta apsilankęs Vilniuje, šito periodo V. Žuko kūrybinę išmonę vertino kaip modernų ir netikėtą pasityčiojimą iš sovietinės sistemos, brutalios, nuasmenintos to meto kasdienybės, savo knygoje vadino autorių "originaliausiu ir jautriausiu dailininku Sovietų Sąjungoje" (“Das sind die Russen”, Hamburg, 1980).
Koliažų paroda Vilniaus senamiesčio fotogalerijoje veiks iki lapkričio 10 dienos.