• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieni aukštyn, kiti žemyn

Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimų tarnybai vadovavęs komisaras Antonis Mikulskis (44 m.) pakilo tarnybos laiptais. Jis paskirtas Vilniaus miesto policijos komisariato viršininko pavaduotoju. Daugiau kaip 20 metų vidaus reikalų sistemoje dirbantis A. Mikulskis sostinėje yra pagarsėjęs kaip geriausias operatyvinis darbuotojas, apdovanotas atminimo ženklu "Tėvynės labui" ir ordino "Už nuopelnus Lietuvai" riterio kryžiumi. Jam vadovaujant miesto kriminalistai sutriuškino "Vilniaus brigadą", "Ogurecus", "Udavus" ir kitas banditų gaujas.

REKLAMA
REKLAMA

O štai buvęs Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Erikas Kaliačius vis dar bylinėjasi su policijos departamentu.

REKLAMA

Kamera Nr. 7

Vienoje teismuose nagrinėjamoje byloje buvęs sostinės policijos vadovas reikalauja, kad jam būtų išmokėta alga už laikotarpį, kai jis buvo nušalintas nuo tarnybos, kitoje - kad būtų atlyginta moralinė žala, kurią ekskomisaras įvertino tik 1 litu.

Policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius dėl E. Kaliačiaus veiklos tarnybinį patikrinimą nusprendė pradėti pernai, kai žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie areštantų vežiojimą darbams privačioje pareigūno sodyboje. E. Kaliačiaus advokato Osvaldo Martinkaus manymu, policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, norėdamas pradėti tarnybinį patikrinimą dėl E. Kaliačiaus, turėjo tai įforminti įsakymu.

REKLAMA
REKLAMA

E. Kaliačius su savo advokatu ginčija ir tarnybinio patikrinimo išvados surašymą, esą ji surašyta nepagrįstai, pažeidžiant tvarką. E. Kaliačius pastaruoju metu dalyvauja ir kitame procese.

Vilniaus miesto 3-asis apylinkės teismas nagrinėja E. Kaliačiaus baudžiamąją bylą, kurioje jis kaltinamas areštantų išnaudojimu savo privačioje sodyboje. Į teisiamųjų suolą ekskomisaras sėdo kartu su tuometiniu policijos areštinės vadovu Genadijumi Beliavskiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratūros kaltinamajame akte rašoma, kad į E. Kaliačiaus sodybą Vilniaus rajone, Svironių viensėdyje, areštantai buvo vežami nuo 2000-ųjų rugsėjo iki 2002-ųjų spalio. Prokuratūros duomenimis, ten jie kasė duobes, barstė juodžemį, valė vandens telkinį, genėjo medžių šakas, kirto krūmus, rovė medžių šaknis, pjovė malkas, klojo plyteles ir atliko kitus darbus. Kaltintojų teigimu, policijos šefas areštuotuosius darbams į savo privačias valdas vežėsi siekdamas turtinės naudos - nenorėdamas samdyti darbininkų, transporto, pirkti kuro.

REKLAMA

Tyrimo duomenimis, Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato, kuriam vadovavo E. Kaliačius, areštinėje buvo speciali, oficialiai neįforminta kamera Nr. 7, kurioje buvo laikomi E. Kaliačiui dirbę areštuotieji. Įtariama, kad administraciniu areštu nubaustus asmenis darbams sostinės policijos šefo sodyboje atrinkdavo areštinės vadovas G. Beliavskis.

REKLAMA

Areštuotieji nebuvo kriminaliniai nusikaltėliai, o laiku nesusimokėję baudų vairuotojai, bausti už greičio viršijimą, ar turgaus prekeiviai, neturėję prekybai reikiamų leidimų.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už piktnaudžiavimą tarnyba, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai liepos 14-ąją, gavęs Centrinės medicinos ekspertų komisijos išvadas, jog dėl ligos yra netinkamas tarnybai, E. Kaliačius iš Vilniaus policijos vadovo pareigų pasitraukė.

Nukentėjo per stikliuką

Darbo neteko ir Kretingos rajono PK viešosios policijos Operatyvaus valdymo poskyrio viršininkas Arvydas Dargis. Iš tarnybos jis atleistas už pareigūno vardo pažeminimą.

REKLAMA

Sausio 31-osios vakarą Kretingos rajono policijos komisariato budėtojui A. Dargis pranešė, kad pakliuvo į avariją. Į jo automobilį atsitrenkė palangiškis Donatas Drungilas su "Audi 80". Paprastas įvykis įgijo svarbą, kai paaiškėjo, kad A. Dargis ir kartu važiavęs Pranas Jasmontas buvo truputį išgėrę. Atlikus tyrimą nustatyta, kad automobilį vairavo Pranas Jasmontas. Tada A. Dargis buvo nubaustas už tai, kad davė vairuoti automobilį neblaiviam asmeniui ir taip pažemino pareigūno vardą. Žodžiu, norint mušti lazdą visada surasi.

REKLAMA

Per stikliuką nukentėjo ir du pareigūnai iš Šilutės. Išvakarėse jie dalyvavo tuometinio komisariato vadovo Stanislovo Mišeikio išleistuvėse. O kitą dieną kažkas paskambino į Vilnių ir paskundė, kad Organizacinio poskyrio viršininkas Rytis Kostiuška ir Personalo poskyrio viršininkė Onutė Abrutytė girti. Tikrintojai atmovė net iš Vilniaus. Pasirodo - neveltui: Onutė pripūtė 1, o jos kolega vos 0,2 promilės alkoholio.

Kadangi tikrintojai buvo iš Vilniaus, tai ir bausmė iš sostinės buvo griežta. O. Abrutytė iš komisarės inspektorės tapo vyresniąja inspektore, o R. Kostiuška iš komisaro inspektoriaus - vyresniuoju inspektoriumi. Sumažėjo laipsnis - sumažės ir atlyginimas. Departamentas sutaupys pinigėlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų