• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieną "sudegino" kyšis, kitą - promilės

Irena ZUBRICKIENĖ

Vienaip ar kitaip prasižengusiems pareigūnams likimas negailestingas - jie ir baudžiami konkrečia bausme, ir praranda turėtą darbą.

REKLAMA
REKLAMA

Reikalavo kyšio

Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Audronė Šiupšinskaitė, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, paskelbė nuosprendį marijampoliečiui Irmantui Giliui (31 m.). Vos prieš dešimt dienų Marijampolės policijos nuovados tyrėju dar dirbusiam vyrui, už palankų sprendimą reikalavusiam 200 litų kyšio ir jį priėmusiam, atimta teisė dirbti valstybės tarnautoju pustrečių metų.

REKLAMA

Dvylika metų policijoje dirbusį pareigūną "sudegino" bemaž jo bendraamžė marijampolietė, trijų mažamečių vaikų motina, kuri į teisėsaugininkų akiratį pakliuvo pigiai įsigijusi vogtą mobilųjį telefoną. Šito ji tikino nežinojusi. Tyrėjui atrodė kitaip. Jo teigimu, kelis kartus apklausiama liudininkė painiojosi. Norėdamas nustatyti tikrąją tiesą, pareigūnas užsiminė liudininkei apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę. Tuomet moteris paklausė, kaip būtų galima viską sutvarkyti. I. Gilius tiesiai šviesiai pareiškė - duoti 200 litų. Daugiavaikė, tik iš už vaikus gaunamų pašalpų gyvenanti marijampolietė bandė derėtis, kad nurodytą sumą sumažintų perpus, tačiau tyrėjas nesileido į tokias derybas.

REKLAMA
REKLAMA

Liudininkė nutarė pamokyti nesąžiningą pareigūną - ji kreipėsi į Marijampolės prokuratūrą. Čia buvo nutarta tyrėją sučiupti su įkalčiais.

Kai marijampolietė, "palaiminta" prokurorų, atnešė I. Giliui į darbo kabinetą 200 litų, tyrėjas rankos mostu parodė, kur juos padėti - prie rašomosios mašinėlės. Pats, neramiai jausdamasis, iš kabineto išėjo. Vos tik jis po kiek laiko sugrįžo, buvo sulaikytas savo kolegų iš kito skyriaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių I. Gilius savo kaltę bandė neigti, tačiau netrukus, padvelkus areštine, prisipažino. Jam buvo paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, pareigūnas buvo nušalintas nuo tarnybos.

Įvykis buvo ištirtas per kelias dienas ir byla perduota į teismą ją nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Posėdyje I. Gilius nieko neneigė ir tikino apgailestaująs dėl savo poelgio. Paskelbtas teismo nuosprendis automatiškai padiktavo kitą Irmantui, dviejų mažylių tėvui, nepalankų žingsnį - jis atleistas iš darbo. Tokia 200 litų kyšio kaina. Beje, teisme I. Gilių gynęs marijampolietis advokatas Vytautas Jazbutis pareiškė, kad jo ginamojo paimta pinigų suma yra itin menka, taigi ir nusikaltimas - mažareikšmis, lyginant jį su korupcijos mastais šalyje. Šis advokatas prieš gerą dešimtmetį pats buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, kai, dirbdamas teisėju, pareikalavo kyšio.

REKLAMA

Vairavo girtas

Iš darbo šiomis dienomis jau atleistas ir kitas Marijampolėje dirbęs pareigūnas - Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ugniagesys gelbėtojas Alvydas Murauskas (38 m.). Irgi dvylika metų šioje tarnyboje darbavęsis, nei nuobaudų, nei paskatinimų neturėjęs vyras problemų prisidarė dėl alkoholio.

REKLAMA

A. Murauskas, vieną ankstyvą rytą Marijampolėje vairuodamas automobilį, atsitrenkė į priešais stabtelėjusią kitą mašiną. Padaryti nuostoliai gal ir ne patys didžiausi, tačiau paaiškėjo, kad ugniagesys vairavo būdamas labai girtas. Negana to, A. Murauskas kaip tik tuo metu turėjo vykti iš tarnybos naktinėje pamainoje, tad kilo įtarimas, kad gelbėtojas naktį gėrė darbo vietoje arba buvo savavališkai pasišalinęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marijampolės PGT atliktas tarnybinis patikrinimas, anot šios PGT atsakingo darbuotojo Ryčio Masio, įtarimų dėmę nuėmė. A. Murauskas tvirtino savavališkai pasišalinęs iš tarnybos vietos apie 6 valandą, vos prieš valandą iki pamainos pabaigos, kai jam paskambinęs draugas. Vadinasi, per valandą ugniagesys sugebėjo taip nusigerti, kad jo kraujyje po įvykio buvo aptikta net 3,26 promilės alkoholio (sunkus girtumo laipsnis).

Anot R. Masio, laimė, kad tą naktį PGT darbe vyravo ramybė, kviečiančių signalų įtampos nebuvo, tad, pasišalinus A. Murauskui, toliau dirbo devyni darbuotojai, kurie galbūt net nebūtų jautę, jog stinga vieno kolegos veiklos. R. Masys apgailestavo, kad šeimą turintis pavaldinys taip staiga ir neatsakingai susigadino savo gyvenimą, tačiau patikino, kad panašūs atvejai PGT, kur dirba uniformos drausmintini pareigūnai, netoleruojami ir neslepiami. A. Murauskui, atleistam iš darbo, dar teks patuštinti ir piniginę mokant nemenką baudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų