Paskelbti tyrimo duomenys rodo, jog videožaidimai tapo neatsiejama universitetinio gyvenimo dalimi Jungtinėse Amerikos Valstijose - čia du trečdaliai studentų prisipažino žaidžiantys šiuos žaidimus reguliariai arba bent retkarčiais. Kiekvienas "Pew Internet" ir "American Life" surengtos apklausos dalyvis teigė, kad bent kartą yra žaidęs videožaidimus.
Apklausę apie 1 200 studentų 27 universitetuose visoje šalyje, specialistai padarė išvadą, jog "kompiuteriai, interneto ir videožaidimai glaudžiai įsipynė į kasdienį studentų gyvenimą" ir užima didesnę tarpusavio bendravimo dalį, negu buvo manoma.
Studentai aiškina, jog videožaidimai - tai būdas praleisti daugiau laiko su draugais. Kas penktas apklaustasis yra įsitikinęs arba bent pritaria nuomonei, kad žaidimai jam padėjo susirasti naujų draugų ir pagerinti santykius su senaisiais.
Apie du trečdaliai studentų teigia, kad žaidimai padėjo jiems išvengti nuobodulio, kai draugai buvo užsiėmę. Beveik tokia pat apklaustųjų dalis mano, kad žaidimai visiškai arba beveik neatima laiko, kurį jie galėtų paskirti bendravimui su šeima ir bičiuliais.
Studentai sako, kad žaidimai yra neatsiejama jų dienos dalis: jie žaidžia per pertraukas tarp paskaitų, lankydamiesi pas draugus, siųsdami vienas kitam žinutes, videožaidimų imasi atokvėpio valandėlėmis kai rašo referatus ar dirba kitus darbus.
Tačiau studentai pripažino, kad žaidimai turi ir neigiamą poveikį. Beveik pusė - 48 procentai - apklaustųjų mano, jog žaidimai atitraukia juos nuo studijų, o kas dešimtas sutiko, kad griebiasi žaidimų, kai tingi mokytis. Tačiau tyrimo duomenys rodo, kad videožaidimus žaidžiantys studentai studijoms skiria maždaug tiek pat laiko, kiek ir tie, kurie šių žaidimų nežaidžia.
"Žaidimai neatima laiko nei iš studijų, nei iš kitos veiklos", - teigia vienas iš tyrėjų Steve’as Jonesas (Styvas Džonsas). "Atrodo, kad žaidimai tapo šiuolaikinio gyvenimo, kupino įvairialypės veiklos, stiliaus dalimi. Tyrimo metu prieita prie išvados, kad žaidimai yra labai sociali, bendravimą skatinanti veikla", - sakė jis.
dpa-ELTA