• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Uodai sugriaus ekonomiką

"Neseniai "Akistatoje" rašėte apie Mauricijų. Teigėte, kad tai labai saugi šalis. Bet štai šiomis dienomis "Euronews" paskelbė, kad Reuniono saloje, kuri yra šalia Mauricijaus, išplito uodų platinamas Čikungujos virusas, nuo kurio nėra vaistų. Tos pačios žinios pranešė, kad šis virusas aptiktas ir Mauricijuje. Ar neužsikrėtė ten juo "Akistatos" korespondentai?"

REKLAMA
REKLAMA

Sigitas Stasaitis, Šiauliai

Korespondentai šiuo virusu tikrai neužsikrėtė. Jei būtų įkandęs apkrėstas uodas, po 4-7 dienų būtų susirgę, o dabar sėkmingai grįžo į Lietuvą ir dirba. Tačiau liga, kuri šiuo metu išplitusi Reunione, Seišeliuose, Komorų salose, gresia ir Mauricijui. Tai labai rimta, nes šių šalių ekonomika "laikosi ant turistų". O kas važiuos į šalį, kurioj gali pasigauti virusą, nuo kurio iki šiol net nėra vaistų.

REKLAMA

Reunionas tai jau pajuto, nes kai kuriose vietovėse susirgimai čikungunja pasiekė epidemijos lygį. Saloje serga septintadalis gyventojų - daugiau kaip 110 tūkstančių. Ligą platina uodai. Simptomai pasireiškia po 4-7 dienų nuo įkandimo. Virusas iššaukia aukštą temperatūrą ir sukelia didžiulius sąnarių skausmus. Ligonis praktiškai negali pajudėti, net neišlaiko rankoje pieštuko. Vakcinos nuo šios ligos nėra. Norint nesusirgti, nereikia lankytis tose vietose, kur sergama. Mirtingumas nuo šios ligos nėra labai didelis. Reunione iš 110 tūkst. susirgusių mirė 52 žmonės. Vietiniai gydytojai ramina, kad daugelis mirusiųjų buvo seni ir ligoti, tad virusas tik paspartino jų mirtį. Tačiau ne visi tiki tokia versija, nes tarp mirusiųjų yra ir sportininkų, ir gaisrininkų - jaunų, sveikų vyrų. Uodus naikina pesticidais, nuo jų ginasi dūmų uždangomis.

Afrikoje ši liga buvo žinoma jau anksčiau. Iki šiol ji paplito skurdžiose šalyse, tačiau, kaip matome, persikėlė ir į turtingesnes. Seišeliuose nuo metų pradžios jau susirgo 2 000, Komorų salose - 6 000 žmonių. Uodai pasiekė ir Mauricijų. Tokie uodai - aedes albopikus - jau pastebėti ir Prancūzijos kurortinėse vietovėse prie Viduržemio jūros. Kol kas jie nepavojingi, nes neapsikrėtę Čikungunjos virusu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų