• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusių metų pabaigoje turtuoliai dėl menko pelningumo ir atsiradusių naujų galimybių užrietė nosį prieš rizikos draudimo fondus, tačiau šis nepasitenkinimas yra labiau panašus į vienas kitu tebesižavinčių įsimylėjėlių kivirčą.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimai informaciją daugiau kaip 2,6 tūkst. fondų sukaupusioje TASS duomenų bazėje parodė, kad pirmąkart per dvejus metus investuotojai iš rizikos draudimo institucijų masiškai atsiėmė savo lėšas, 2002-ųjų ketvirtąjį ketvirtį nutekant 696 milijonams JAV dolerių.

REKLAMA

Praėjusiais metais rizikos draudimo fondų bendros įplaukos siekė 16,3 milijardo dolerių, o jų pelningumas tebesudarė 3,04 procento. Nors šis rodiklis ir buvo kur kas mažesnis už dviženklį dešimtojo dešimtmečio pelningumą, jis gerokai pralenkė daugiau kaip 20 proc. nuvertėjusių pagrindinių akcijų rinkų rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kai kuriuos pasaulio turtuolius atbaidė sektorių užplūdę nauji ir dažnai nepatikimi turto valdytojai, siūlę daugiau, nei leidžia jų galimybės.

"Išgąstį paskatino daugybė naujų rinkos dalyvių, kurie neturi reikiamos patirties ir bando greitai pasipelnyti", - sakė "PriceWaterhouseCoopers" šeimų turto paslaugų tarnybos direktorius Hakanas Hillerstromas (Hakanas Hilerstriomas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalį nutekėjimo paskatino ir galimo karo Irake grėsmė, sumažinusi pasiryžimą investuoti į bet kokį turtą, išskyrus grynąsias lėšas. Be to, turtuoliai yra "nepastovių nuotaikų grupelė", nepatenkinta, kad į rizikos draudimo fondus perėjo dirbti nemažai investicinių bankų darbuotojų, kuriuos teko atleisti dėl pasaulio finansų rinkų nuosmukio.

REKLAMA

"Pastaruoju metu pernelyg aktyviai vykdomi pardavimai, - teigė turtuolių šeimų turtą valdančios "Gowen Family Office" vadovas Albertas Gowenas (Albertas Gouvenas). - Bent kartą per savaitę sulaukiu vieno ar dviejų žmonių, bandančių įsiūlyti rizikos draudimo fondų paslaugų".

Privačios bankininkystės centras - Šveicarija, kurioje sukaupta beveik trečdalis užsienyje laikomo pasaulio gyventojų turto, tapo viena pažangiausių investuotojų į rizikos draudimo fondus, jais rimtiems investuotojams susidomėjus daugiau kaip prieš du dešimtmečius.

REKLAMA

Rizikos draudimo fondai, besipelnantys iš akcijų, obligacijų ir valiutų kursų bei prekių kainų svyravimų, yra laikomi vertingu finansinių instrumentų paįvairinimu siekiantiems apsaugoti savo kapitalą.

Šveicarijoje dirbantys turto valdytojai, kurie visi be išimties prognozuoja šiemet didėsiantį susidomėjimą rizikos draudimo fondais, praėjusių metų pabaigoje iš šių fondų didelių lėšų neatsiėmė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Žinoma, ne, - kalbėdamas apie atsiėmimą sakė maždaug 15 proc. savo aktyvų į rizikos draudimo fondus investuojančios UBP direktorius Davidas St. George’as (Deividas Sent Džordžas). - Jei ką ir pastebėjome, tai buvo padidėjusios lėšų įplaukos iš privačių klientų, ypač iš stambių šeimų turto tarnybų".

REKLAMA

Šiai nuomonei pritarė ir tos pačios bendrovės alternatyvių investicinių sprendimų padalinyje tinkamą veiklą stebinti Gisela Jaeggi (Žizela Žagi): "Atrodo, jog klientus traukia rizikos draudimo fondų siūloma apsauga nuo nuosmukių, kuri dabartinėje rinkos aplinkoje yra labai svarbi į akcijas daug investuojantiems klientams".

REKLAMA

Patys turto valdytojai pavadino lėšų netekėjimą "nereikšmingu", kadangi investicijų vis dar pritraukia su akcijomis nesusijusios paslaugos. Be to, sektoriaus atstovai pridūrė, jog TASS duomenų bazė labiau atspindi padėtį Jungtinėse Valstijose, o ne Europoje, kurioje rizikos draudimo paklausa tebėra didelė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tai logiška, nes per paskutinius šešis mėnesius akcijų rinkoms sekėsi nekaip, - aiškino "Unigestion" vadovas Patrickas Fenalas (Patrikas Fenelas). - Klientai yra nepatenkinti, todėl jie perveda lėšas iš su akcijomis susijusių produktų į su jomis nesusijusias paslaugas. Tai - pagrindinis pokytis".

REKLAMA

Pasak Ženevoje įsikūrusios "Bucephale Group" vyresniojo patarėjo Guiseppe Tome (Džiuzepės Tomės), įvertinant tradicinių investicinių instrumentų rezultatus ir bendras rizikos draudimo fondų įplaukas, pernelyg nerimauti nėra reikalo: "Tai tiesiog keli asmenys, kurie rudenį peržiūrėjo vasaros investicijų strategiją. Tai - ne tendencija, kurią būtų galimą palyginti su milijardų milijardais, nutekėjusiais iš investicinių fondų".

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų