• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trys klausimai materialinio aprūpinimo centro vadovui

Aprengiami tik labiausiai apiplyšę pareigūnai...

Termometro stulpeliui nukritus žemiau minus dvidešimties laipsnių Celsijaus, ne vienas stengiamės kuo trumpiau būti lauke, o pajutę, jog šaltukas negailestingai gnaibo ausis, neriame apšilti į pirmą pasitaikiusią parduotuvę. Deja, to padaryti negali gatvėje budintys policijos pareigūnai, kurių uniformos kartais atrodo palaikės ir nuskurusios. Apie tinkamo policijos aprūpinimo problemą kalbėjomės su Lietuvos policijos Materialinio aprūpinimo centro vadovu Laimučiu Džervumi.

REKLAMA
REKLAMA

- Ar policininkai dar aprūpinami uniformomis, ar kiekvienas ją įsigyti turi pats?

- Mes policininkus rengiame kiekvienais metais, tačiau pagal mums skiriamus asignavimus. Pagrindinis principas - naujas uniformas skirti tiems, kurie tuo metu yra prasčiausiai aprūpinti. Pagal uniforminės aprangos dėvėjimo normas kiekvienas aprangos elementas turi savo dėvėjimo laiką. Mums skiriamo finansavimo užtenka priklausančiomis uniformomis aprūpinti tik maždaug 45 procentus policininkų, todėl pagrindinis dėmesys kreipiamas į policininkus, dirbančius gatvėje. Didžioji dalis naujos aprangos, tiek žieminės, tiek vasarinės (batai, striukės, palaidinės, kepurės ir pagaliau net kaklaraiščiai), pirmiausia skiriami Viešajai policijai. Pagaliau būtent jų uniformas dažniausiai suplėšo sulaikomi girtuokliai ar chuliganai. Jau kelerius metus iš eilės savo garderobo neatnaujino nei kriminalistai, nei valdininkai. Greičiausiai ir šiemet pagrindinis dėmesys bus skiriamas budintiesiems gatvėse.

REKLAMA

- Atrodo, jog per didžiuosius šalčius nešąla tik kelių policininkai, kuriuos gelbsti striukių gobtuvai. Ar kiti viešosios policijos patruliai prie uniformos gali dėvėti papildomas detales, pavyzdžiui, ausines ar šerpes, nes uniforminių kepurių ausines nusileidę patruliai atrodo gana juokingai?

REKLAMA
REKLAMA

- Policininkai gali dėvėti tik šiltesnius apatinius ar kojines, po palaidine ar marškiniais - ploną šiltesnį nertinį. Tai yra visa tai, ko nematyti iš po uniformos. Uniforminė apranga yra patvirtinta nuostatais ir negalima keisti net menkiausių jos detalių. Sutinku, jog nuleistos patrulių kepurių ausinės atrodo nelabai estetiškai, bet geriau jau taip negu nušalti ausis. Apšilti patrulinės tarnybos ekipažai gali savo automobiliuose, nes žiemą skiriamos gerokai didesnės kuro normos, kurių beveik užtenka protarpiais įsijungti variklius ir pašildyti tarnybinių automobilių salonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Pernai buvo pristatytos amerikiečių siūlomos naujos specialiosios priemonės - elektrošoko įrenginys, leidžiantis efektyviai sulaikyti agresyvius teisėtvarkos pažeidėjus. Ar Lietuvos policijos Materialinio aprūpinimo centras numatęs pareigūnams pasiūlyti ir daugiau naujovių?

REKLAMA

- Dabar elektrošoko įtaisą tiria medikai ir, jei bus gautas teigiamas jų atsakymas, bus stengiamasi jį įteisinti. Tuomet ieškosime lėšų, kad galėtume šių gana brangių specialiųjų priemonių įsigyti daugiau. Pasaulinėje rinkoje apstu efektyvių ir mums reikalingų policinių priemonių, tačiau kol kas mums skiriamo finansavimo neužtenka net svarbiausiems dalykams - automobiliais, aprangai, policiniams ginklams įsigyti. Specialūs policiniai ginklai artimiausioje ateityje turėtų visiškai pakeisti dar daugelio pareigūnų naudojamus atgyvenusius rusiškus Makarovo sistemos pistoletus. Pagaliau savo naudojimo terminus turi ir lūžta net pačios įprasčiausios specialiosios priemonės - antrankiai, guminės lazdos, baigiasi dujų balionėlių tinkamumo naudoti laikas ir juos reikia keisti. Norėdama būti saugi, visuomenė turėtų būti suinteresuota, jog jos ramybę saugantis policininkas būtų šiltai apsirengęs, sotus ir gerai ginkluotas.

- Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Remigijus RAINYS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų