Gimiau dirbti policininku
Rokiškio rajono policijos komisariato Organizuotų nusikaltimų tyrimo poskyrio vyresnįjį inspektorių Rimvydą Narkevičių (32 m.) komisariato viršininkas Stasys Meliūnas įvardijo kaip vieną iš geriausių baudžiamojo proceso žinovų. Pareigūno kuruojamas baras - darbas su nusikalsti linkusiais asmenimis, prevencinių priemonių jiems taikymas.
- Ar kasdien susidurdamas su ne per geriausios reputacijos asmenimis nepastebėjote, kad keičiasi jūsų charakteris ir pats darotės piktesnis?
- Dirbti policijoje, matyt, man likimas nulėmė jau ateinant į šį pasaulį. Gimiau spalio 2 dieną, kai švenčiama policijos šventė - Angelų sargų diena, todėl kitokios profesijos išsirinkti veikiausiai ir negalėjau. Policijoje dirbu nuo 1993 metų ir pastebėjau, kad metams bėgant tikrai tapau piktesnis. Kol dar buvau kelių policininku, tokių problemų nekildavo, nes eismo taisyklių pažeidėjų pasakojamos pasakėlės tik pakeldavo ūpą, tačiau susidūrus su kriminaliniu pasauliu juokauti nebėra kada. Daugiau pavargstu, todėl vakarop būnu gerokai piktesnis negu ryte. Tačiau radau gerą būdą pataisyti nuotaiką - palakstau sporto salėje paskui kamuolį žaisdamas krepšinį ir pasaulis vėl tampa gražus.
- Kriminalisto darbas nepaiso eiliniam mirtingajam nustatytų darbo valandų. Ar po vėlyvų sugrįžimų namo žmona jums nepaskiria "prevencinių apribojimų"?
- Mano žmona Rasa taip pat dirba toje pačioje sistemoje. Dabar ji dirba Migracijos tarnyboje, o anksčiau ragavo ir tardytojos duonos, todėl puikiai supranta mano darbo specifiką ir jokių priekaištų nereiškia. Su žmona laikomės taisyklės - visus darbinius reikalus paliekame už namų durų ir namie apie juos nesikalbame. Tačiau Rasai kartais tenka pabūti ir "visuomenine" mano sekretore, nes gyvenu Obelių seniūnijoje ir bėdų turintys vietiniai gyventojai, užuot vykę į Rokiškį, dažnai beldžiasi į mūsų namus. Jei manęs nebūna, žmona kantriai išklauso jų nusiskundimus ir visą informaciją perduoda man.
- Kažin ar tie prasižengėliai, kuriems jūsų iniciatyva paskiriami teismo apribojimai, lieka patenkinti. Kaip jie elgiasi sutikę jus gatvėje?
- Yra įvairių žmonių. Vieni susitikę sveikinasi, kiti žiūri šnairai. Neseniai vienas vyrukas, kuriam teismas paskyrė prevencinius apribojimus už viešoje vietoje padarytą prasižengimą, tiesiog komisariato patalpose pagrasino su manimi susidoroti. Jam buvo iškelta baudžiamoji byla, kuri jau išnagrinėta teisme. Vyriškiui paskirta lygtinė bausmė, o vienu iš nuosprendžio punktų jis įpareigotas manęs viešai atsiprašyti. Tiesa, kol kas jis to nepadarė, tad gal laukia artėjančios Kriminalinės policijos dienos?