Pinga. Antroje gegužės pusėje stebėtinai atpigo kelionės į Turkijoje. Dviejų savaičių poilsis keturių žvaigždučių viešbutyje kainuos apie 650 JAV dolerių. Gegužės pradžioje gyvenimas trijų žvaigždučių viešbutyje Alanijoje tekainavo 268 JAV dolerius dviems. Atpigo ir lėktuvo bilietai. Spėjama, kad tokio kainų kritimo priežastys - vėl prasidėję įkaitų grobimai ir neteisinga informacija. Stambieji turizmo operatoriai buvo pranešę, kad dėk numatomo vokiečių ir skandinavų antplūdžio kitiems vietų viešbučiuose nebeužteks, tačiau taupumu garsėjantys vokiečiai mieliau į Turkiją vyksta spalio ar lapkričio mėnesiais, kai viešbučiai suteikia didesnes nuolaidas.
Baudos. Visose NVS valstybėse savo nuožmumu pagarsėję Ukrainos Auto inspekcijos pareigūnai galutinai prarado savo neteisėtų pajamų šaltinį. Patvirtinus naujausias Administracinio kodekso pataisas kelių policininkai nebegalės atiminėti vairuotojų pažymėjimų ar siusti sulaikytas transporto priemones į specialias stovėjimo aikšteles. Už greičio viršijimą numatyta tik 17 grivinų ( apie 12,5 lito) bauda, kuri gali būti skiriama leistina greitį viršijus ne mažiau kaip dvidešimt kilometrų per valandą. Iki 12,4 lito sumažintos baudos už važiavimą degant raudonam šviesoforo signalui, neteisingai lenkiant ar važiuojant per sankryžą, bei namie užmiršus automobilio dokumentus. Kelių policijos inspektoriai dabar negali vietoje skirti ar paimti baudos ir net stabdyti automobilio, jei jis nepažeidė kelių eismo taisyklių.
Storžieviai.Britai nuo seno didžiavosi savo geromis manieromis ir delikačiais santykiais su kaimynais, tačiau dabar Britanijos piliečiai įgijo nepavydėtiną Europos storžievių reputaciją. Amerikiečiai grįžta iš ūkanotojo Albiono įsitikinę, kad gyvenimas jame kupinas smulkaus grubumo ir chamizmo. Tai pastebėjo net vietos politikai. Premjeras Tonis Bleiras neseniai pažadėjo kovoti su "Chamizmo atmosfera" ir agresija. Storžieviškai elgiasi ne tik patys vargingiausieji britai. Vis dažniau pasireiškia "kelių įkarštis", kai vienas kitą keikia vairuotojai, "oro įkarštis", kai grubumas nukreipiamas prieš stiuardeses ir net "pirkimo įkarštis", kurio aukomis tampa pirkėjai parduotuvėse. Kada britai galėtų vėl tapti mandagesniais visiškai nebeaišku.
Karnavalai.Nuo gegužės 27 dienos Sankt - Peterburgas savaitei taps Europos karnavalų sostine, mat čia vyks Europos karnavalinių miestų asociacijos konvencija. Laukiama daugiau kaip 30 šalių delegacijų. Vaikų ginimo dieną - birželio pirmąja Vasiljevo saloje vyks Tarptautinis vaikų karnavalas, o suaugusieji galės pasilinksminti naktiniame karnavale - parade "Šokių maratonas". Visą savaitę mieste vyks įvairios prezentacijos ir oficialus susitikimai, teatralizuotos eitynės ir konkursai.
Sostinė. Viena tikisi tapti Europos kultūros sostine.Šiam tikslui Austrijos vyriausybė skyrė 100 milijonų svarų stambiausio pasaulyje Šiuolaikinio meno centro statybai. Kai kito mėnesio pabaigoje centras atvers savo duris, jo lankytojai išvys žymiausių pasaulio kūrėjų darbus. Jau dabar specialistai pranašauja, kad būsimasis centras nukonkuruos visus žinomiausius pasaulio muziejus.
Vestuvės. Vasarą Saudo Arabijoje susituoks pusantro tūkstančio jaunikių ir nuotakų. Masines vestuves Džiddos mieste organizuoja Labdaros fondas. Preliminariai šiam tikslui fondas išeikvos apie 4 milijonus dolerių, už kuriuos bus perkamos dovanos, finansiškai paremiami jaunavedžiai ir ruošiamos vaišės. Iki šiol didžiausios masinės vestuvės vyko praėjusių metų gruodyje Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu - Dabyje, kur susituokė daugiau kaip 600 porų.