Teisėjų taryba pataria prezidentui Rolandui Paksui atleisti iš užimamų pareigų talkinimu kontrabandininkams įtariamus trijų Lietuvos teismų pirmininkus. Apie sprendimą, kuris pirmadienį (07.21) priimtas Teisėjų tarybos posėdyje, žurnalistus informavo Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Vytautas Greičius.
Žurnalistams jis atmetė pirmadienį opozicinės konservatyvios Tėvynės sąjungos ir proprezidentinės Liberalų demokratų partijos pareikštus priekaištus dėl teismų sistemos uždarumo ir neviešumo, pabrėždamas, kad teisėjų priimti sprendimai yra tikrinami kiekvieną dieną įstatymų nustatyta tvarka.
Pranešimai apie įtarimus praėjusį penktadienį buvo pateikti Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkui Dariui Japertui, Biržų rajono apylinkės teismo pirmininkei Palmirai Linkevičienei ir Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininkui Arvydui Gudui. Ikiteisminį tyrimą atliekantys Generalinės prokuratūros pareigūnai BNS teigė kol kas neketiną apriboti įtariamųjų laivės.
Teisėjai įtariami piktnaudžiavę tarnyba ir trukdę prokurorams bei kitiems teisėjams tirti baudžiamąsias bylas dėl kontrabandos. Be to, pareigūnai įtariami veikę kontrabandininkų grupuotės naudai ir galėję iš jų gauti atlygį.
Prezidentas Rolandas Paksas praėjusį ketvirtadienį pasirašė dekretą ir leido minėtus teisėjus patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Kitu prezidento pasirašytu dekretu buvo sustabdyti šių teisėjų įgaliojimai.
Opozicinės konservatyvios Tėvynės sąjungos (TS) lyderis parlamentaras Andrius Kubilius ir pirmadienį paragino Aukščiausiojo Teismo pirmininką V. Greičių prisiimti asmeninę atsakomybę už teismų sistemą sudrebinusį korupcijos skandalą ir atsistatydinti. Liberalų demokratų partijos pareiškime, pasirašytame jos lyderio Valentino Mazuronio, V. Greičius raginamas prisiimti atsakomybę už teismų sistemos negalavimus.
Pirminę informaciją apie galimus teisėjų korupcinius ryšius Valstybės saugumo departamentui suteikė Seimo Antikorupcijos komisija. Ikiteisminį tyrimą dėl teismų pirmininkų veiklos atlieka Generalinė prokuratūra.
BNS