• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

SVEIKATA

Stebuklinga dėlės "vaistinėlė"

Irena ZUBRICKIENĖ

- Dėlė - gamtos dovana, - sako gydytoja hirudologė (hirudoterapija - gydymas medicininėmis dėlėmis) Loreta Laurinaitienė, dirbanti Liucinavo kaime (Liudvinavo sen., Marijampolės sav.) įsikūrusioje UAB "Lodeksa" gydykloje. - Gydymas medicininėmis dėlėmis šiuo metu išgyvena atgimimą. Šis senas, natūralus ir labai efektyvus gydymo metodas buvo primirštas, nes, sparčiai vystantis farmacijos pramonei, rinką užkariavo cheminiai preparatai. Dabar dėlės pamažu grįžta į gydytojų kabinetus.

REKLAMA
REKLAMA

Šleikštulys greitai nugalimas

Marijampolietė Genutė (49 m.) pasakojo keletą metų vartojusi kraujo spaudimą mažinančias tabletes ir jautusi nuolatinį galvos skausmą, sunkumą, nuovargį, tačiau jokie medikai nesugebėję nustatyti ir pašalinti ligos priežasties. Išgirdusi apie gydymą dėlėmis moteris juo labai susidomėjo, tačiau ilgai nesiryžo ieškotis hirudologų, nes ... šlykštėjosi pačiomis dėlėmis. Galiausiai draugės Genutę įkalbėjo. "Jūs - paskutinė mano viltis, nes viską jau išbandžiau", - atviravo į Liucinavą pas medikes atvykusi moteris. Ji prisipažino ir apie sukylantį šleikštulį, vos tik pagalvojus, kaip jos kūnas pajus esą slidžią ir drėgną dėlę. Supratusios, kad reikia pasitelkti psichologijos žinias, medikės šiai pacientei paprasčiausiai nerodė dėlių, kurias paruošė dėti ant moters kūno. Šitaip procedūros vyko porą dieną. Gydytojos L. Laurinaitienės žodžiais, trečią dieną atvykusi Genutė pati paprašė parodyti "tuos gyvius, kurie gerai daro".

REKLAMA

Ryžęsi gydytis dėlėmis pacientai pirmąjį kartą gydyklos palatoje praleidžia apie valandą. Jaukioje patalpoje yra 16 vietų - visos jos primena vienutes. Pertvaros yra plonos, tad pacientai, laukdami, kol ant kūno uždėtos dėlės atliks savo darbą, gali kalbėtis su likimo draugais. Anot medikų, dažniausiai taip ir būna - vieni kitiems išsipasakoja savo gyvenimo istorijas, aptaria visuomenines temas, naujausius gandus, nelieka nuošaly ir asmeninės sveikatos problemos. Yra pacientų, kurie tą valandą tiesiog miega.

REKLAMA
REKLAMA

Vienu metu ligoniui ant kūno uždedamos keturios ar aštuonios dėlės. Po valandą trukusio pirmojo seanso kitais kartais dėlės "dirba" kiek trumpiau. Hirudologai rekomenduoja dešimties procedūrų kursą, po kurio ligonio savijauta turėtų pastebimai pagerėti.

- Didžioji dauguma mūsų pacientų liko patenkinti, - sakė gydytoja L. Laurinaitienė. - Norėtų šitaip gydytis ir dažniau, tačiau antrąjį dešimties procedūrų kursą rekomenduojama kartoti tik po pusmečio. Kitus galbūt pristabdo ir kaina - viena procedūra kainuoja apie 60 litų (visas kursas - apie 600 litų). Pacientai turi žinoti, kad gydymas ilgesnis bus tada, kai liga įsisenėjusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seilėse - apie 150 aktyvių medžiagų

L. Laurinaitienės teigimu, stebuklingų galių dėlei suteikia jos seilių sekretas, kuriame yra apie 150 biologiškai aktyvių medžiagų. Geriausiai iš jų ištirta - hirudinas. Į kraujotaką patekusios dėlių seilių liaukų išskirtos biologiškai aktyvios medžiagos mažina kraujospūdį, "blogojo" cholesterolio kiekį, kraujo krešėjimą, tirpina trombus ir neleidžia susidaryti naujiems, gerina mikrocirkuliaciją, stimuliuoja imuninę sistemą, mažina tinimus, uždegimus, nuskausmina, geriau pašalina iš organizmo šlakus ir nuodingas medžiagas. Vadinasi, dėlės seilės - tai tikra natūralių medikamentų vaistinėlė.

REKLAMA

Pacientai, išbandę gydymo dėlėmis metodą, anot gydytojos L. Laurinaitienės, džiaugiasi, kad pakilo nuotaika, pagerėjo miegas, padidėjo energija ir darbingumas. Sintetiniai vaistai gydo tik vieną kurią nors kūno dalį, o hirudoterapija, nukreipta konkrečiai ligai gydyti, veikia visą organizmą. Pavyzdžiui, žmogus gydosi išsiplėtusias kojų venas, o jam kartu sumažėja buvęs aukštas kraujospūdis, cholesterolio kiekis kraujyje, pamažu susireguliuoja virškinamojo trakto veikla ir normalizuojasi medžiagų apykaita, išnyksta hemorojus. Dėlės pajėgios nuslopinti daugelį širdies kraujagyslių, kraujo ligų, uždegiminių procesų, jeigu visa tai pastebėta ir "pagauta" pradinėse stadijose. Dėlės labai veiksmingos jaučiant nugaros skausmus (pakanka dviejų trijų procedūrų), tirpdant ataugas (šis procesas vyksta gana lėtai). Jeigu po įvairių operacijų kuo greičiau bus uždėta dėlių, greičiau gis žaizdos, nesiformuos sąaugos, nebus didelių randų. Pasitempus, susimušus ar išsinarinus sąnarį, dėlės veiks kaip greitoji pagalba. Kaulo lūžiai sugis taip pat greičiau.

REKLAMA

Tinkamiausias metas - pavasarį

Medicininės dėlės dedamos ant nuogo kūno ten, kur susitvenkę skysčiai, limfa, veninis kraujas. Gydytojos L. Laurinaitienės teigimu, nėra jokios kitos medicininės priemonės ar vaisto, kuris iš smulkiųjų kraujagyslių išsiurbtų organizme užsistovėjusį kraują, kuris tarsi "užpelkėjo" dėl druskų, mikrotrombų ar dėl uždegiminio proceso produktų, ir atkurtų pažeistų audinių mikrocirkuliaciją bei padėtų pažeistiems organams greičiau pasveikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėlės, uždėtos biologiškai aktyvių taškų srityje, atlieka "gyvosios akupunktūros" seansą. Tai padeda atgauti ir subalansuoti organizmo gyvybines jėgas. Uždėta dėlė įsisiurbia į kūną ir laikosi tol, kol prisiurbia 5-7 mililitrus kraujo. Tada ji pati nukrenta arba nuimama. Dėlės įkandimą patyrę pacientai lygina jį su uodo įkandimu ar bitės įgėlimu, kuris tikrai nėra skausmingas: 5-10 minučių jaučiamas silpnas deginimas.

REKLAMA

Nuėmus dėlę nuo ligonio kūno, ji sunaikinama: žmogui padeda savo gyvybės kaina. Toje vietoje, kur buvo įsisiurbusi dėlė, pradeda bėgti, rodos, skystesnis nei anksčiau kraujas. Medikės steriliai ir storai aptvarsto žaizdelę. Tai bene didžiausias nepatogumas pacientui, nes reikia aptvarstytam būti ir kitą dieną. Dėl šios priežasties praktiškiausias ir tinkamiausias laikas gydytis dėlėmis - pavasarį. Kraujuojančias ir aptvarstytas kūno vietas tada lengviau paslėpti po uždaresniais drabužiais.

REKLAMA

Dėlės ir lieknina

Gydytojos L. Laurinaitienės teigimu, ne vienas jos pacientas po dešimties gydymo dėlėmis procedūrų pastebėjo paliesėjęs keliais kilogramais. Tai logiška, nes ligą iš savęs išstūmęs organizmas sveiksta, švarėja, lengvėja - juk sujudinamas ir išvalomas bei sureguliuojamas žarnynas. Kartu atsiranda ir paties žmogaus noras tokį organizmą kuo ilgiau išlaikyti švarų ir sveiką - atsiranda vadinamasis psichologinis lieknėjimas, kai suprantama, jog reikia keisti įprastą gyvenimo būdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kita vertus, jeigu pas mus dėlėmis gydęsis žmogus, apsidžiaugęs pirmaisiais rezultatais, namuose vėl prisės prie televizoriaus ir ekrano pramogomis mėgausis įsikandęs lašinių gabalą, kilogramai sugrįš dvigubu krūviu, - sakė L. Laurinaitienė.

Anot gydytojos, gydantis dėlėmis dar labai svarbu ir laikas bei kantrybė. Žmonės, kurie po kelių gydymo dėlėmis seansų, pajutę "prašviesėjimą akyse", atneša gydytojai kelis krepšelius cheminių preparatų, kuriais gydėsi anksčiau, ir paskelbia, kad juos išmes, yra sustabdomi nuo tokio skuboto žingsnio. Viskas, L. Laurinaitienės teigimu, mažinama tik palaipsniui, kol kantriai pasiekiamas norimas rezultatas.

REKLAMA

Yra ir dėlių veisykla

Gydytojos L. Laurinaitienės, kuri, beje, hirudoterapija susidomėjo prieš tai pati pabandžiusi šio netradicinio natūraliosios medicinos būdo poveikį, teigimu, Lietuvoje yra per dešimt tokių gydyklų, kokia įsikūrusi ir Liucinavo kaime (šioji - vienintelė Marijampolės apskrityje). Čia ligoniai priimami dar tik nuo šių metų vasario vidurio. Iki dabar čia apsilankė per 200 pacientų. Jiems atlikta per 2 000 procedūrų. Anot L. Laurinaitienės (čia dirba dar viena gydytoja hirudologė ir dvi medicinos seserys), vos tik pradėjus darbą tapo aišku, kad ir be aktyvios reklamos pacientų netrūks - pati veiksmingiausia reklama yra "iš lūpų į lūpas", kai apie gydymo dėlėmis įspūdžius kalba patys šiuo metodu gydyti pacientai.

REKLAMA

Čia pat Liucinave, tik atskirose patalpose, yra ir dėlių veisykla - akvariumai su "kabančiomis" ir krutančiomis medicininėmis dėlėmis. Šių dėlių auginimas vyksta pagal gana sudėtingą technologiją, laikantis labai griežtų higienos reikalavimų. Tokio čia pat turimo biofabriko privalumas - operatyvus ir kiek pigesnis gydymas.

REKLAMA
REKLAMA

Ką dėlės gydo ir ko negydo?

Apibendrindama gydytoja L. Laurinaitienė dar kartą pavardino ligas, kurias rekomenduojama gydytis dėlėmis. Tai hipertoninė liga, išeminė širdies liga, aterosklerozė, miokardo infarktas, priešinfarktinė būsena, venų varikozė, padidintas kraujo krešumas, tromboflebitas, arterinės ir veninės opos. Dėlės tinka gydantis ir centrinės nervų sistemos ligas - insultą, epilepsiją, migreną, neuritus, radikulitą, nervų šaknelių sindromą, stuburo diskų išvaržas, nemigą, neurozę, depresijas, išsėtinę sklerozę. Ginekologijoje dėlės padeda sergant uždegimais, endometrioze, susidarius mastitui, esant lytiniam šaltumui ar net nevaisingumui, klimaksui. Dėlės gydo nuo reumatinių susirgimų, bronchinės astmos, plaučių uždegimo, naktinio šlapinimosi, vyrus - nuo impotencijos, prostatos ir panašių ligų. Į hirudoterapijos specialistus taip pat gali kreiptis ausų, nosies, gerklės, akių, odos, kaulų ir sąnarių ligomis besiskundžiantys pacientai.

Dėlėmis negalima gydytis, kai sumažėjęs kraujo krešumas, kai nustatyta mažakraujystė ar hemofilija, kai žmogus kamuojamas žemo arterinio kraujo spaudimo. Negydomos nėščios moterys, išsekę bei karščiuojantys ligoniai, taip pat - sergantieji aktyvia tuberkulioze. Dėlių "neprisileidžia" ir dėlėms alergiški žmonės, taip pat dėlės nerekomenduojamos psichikos ligos paūmėjimo periodu.

Laimos GRIGAITYTĖS nuotr.:

- Gydymą dėlėmis propaguojanti gydytoja hirudologė L. Laurinaitienė mėgsta kartoti Hipokrato frazę, kad gydytojas gydo, o gamta - išgydo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų