Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Nerijus Brinevičius išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje marijampolietė Danutė Butkauskienė (54 m.) buvo kaltinama iššvaisčiusi svetimą turtą ir melagingai pranešusi policijai apie tariamą jos apiplėšimą.
Į Marijampolės policijos komisariatą D. Butkauskienė, tuomet dirbusi draudimo agente akcinės bendrovės "Lietuvos draudimas" Marijampolės filiale, kreipėsi šių metų balandžio 1-osios pavakarę. Moteris pareigūnams pasakojo, kad prieš parą ji vakare ėjo iš Kūlokų kaimo (Liudvinavo sen.) paėmusi draudimo įmokas iš kelių draudimo klientų. Pareiškėjos teigimu, ties sodais staiga išniro trys nepažįstami jaunuoliai. Vienas paklausė, kiek valandų, kitas tuo metu sugriebė jai už rankos, o trečiasis kirto per veidą. Suglumusiai nelaimėlei esą parkritus ant žemės, užpuolikai čiupo jos rankinę ir pabėgo. D. Butkauskienė tvirtino praradusi tarnybinį pažymėjimą ir antspaudą, mobilųjį telefoną ir piniginę su joje buvusiais 3 562 litais, ką tik gautais iš apsidraudusių kaimo žmonių.
Tik pradėję tirti įvykį kriminalistai įtarė pareiškėją meluojant, nes ji pasakodama painiojosi, negalėjo paaiškinti, kodėl policijai apie užpuolimą nepranešė tuoj pat. Netrukus moteris, teisindamasi, jog esą 100 litų nuolatinis uždarbis ją "seniai įvarė į kampą", palūžo ir prisipažino melavusi. Danutė paaiškino, klientų pinigus išleidusi savo reikmėms: sumokėjo per tūkstantį litų išaugusią skolą už komunalinius patarnavimus, įnešė mėnesio mokestį už lizingo būdu įsigytą lengvąjį automobilį, dalį pinigų išleido maistui ir vaistams, tūkstantį litų davė sūnui, kad šis nupirktų šaldytuvą, įsigijo televizorių. Moteris tikino praleistus svetimus pinigus būtų greitai atidavusi, tačiau jų žadėję paskolinti giminaičiai galėjo padėti tik po savaitės, o klientų pinigus į banką reikėjo įnešti tuoj pat. Štai todėl Danutė ir suvaidino tapusi nusikaltimo auka.
Tiriant įvykį paaiškėjo, kad Danutė iššvaistė didžiąją dalį per tris mėnesius iš draudimo klientų gautų pinigų - per 5 000 litų. Įmokas agentė privalėjo kas savaitę įnešti į "Lietuvos draudimo" sąskaitą, tačiau įnešdavo tik mažąją dalį. Savo reikmėms moteris išleido už 40 sutarčių gautus svetimus pinigus. Vieni savo gyvybę ar transportą apsidraudę klientai agentei buvo sumokėję po 46-90 litų, kiti - ir po 198 litus. Išaiškėjus nusikaltimui, nesąžininga agentė buvo atleista iš darbo. "Lietuvos draudimo" Marijampolės filialo vadovė Daiva Ambrasienė, kuriai apie neva buvusį plėšimą tuometinė agentė Danutė pasisakė "Apriliaus" dieną, dar nesikreipusi į policiją, teigė, jog ši darbuotoja iki nusikaltimo buvo vertinama patenkinamai, kartą jau buvo drausminta.
Prabilus sąžinei, D. Butkauskienė teisinosi sunkia materialine padėtimi. Moters vyras apie žmonos padarytą nusikaltimą tikino sužinojęs tik iš spaudos. "Lietuvos draudimui" šiuo nusikaltimu buvo padaryta 5 262 litų žala. D. Butkauskienė iki teismo visą žalą atlygino. Anksčiau niekada su teisėsauga reikalų neturėjusi moteris teisme tikino nuoširdžiai besigailinti dėl įvykusio.
Nuo gegužės 1-osios įsigaliojusiame Baudžiamajame kodekse teismo bausmės neišvengia tik apie sunkų ar labai sunkų nusikaltimą melagingai pranešę arba melagingai įvardiję konkretų žmogų asmenys (ankstesniame įstatyme buvo baudžiama už visus melagingus pranešimus). Plėšimas šiame įstatyme prie tokių nepriskiriamas. Vadinasi, D. Butkauskienės veikoje dėl melagingo pranešimo nebėra nusikaltimo sudėties. Todėl moteris dėl šio kaltinimo buvo išteisinta. Už iššvaistytą svetimą turtą D. Butkauskienei buvo paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė - tai yra nurodyta vienerius metus nekeisti gyvenamosios vietos be bausmę vykdančios institucijos žinios. Iki šiol smarkiai išgyvenančią itin kuklios išvaizdos moterį teismo posėdyje guodė jos sūnus.