Jovita Oženeckienė
Per vieną parą Klaipėdos miesto VPK pareigūnai gavo pranešimus apie kelis sukčiavimo atvejus, kuriuos, kaip manoma, įvykdė tie patys asmenys.
Į policiją kreipėsi Gedminų gatvės gyventoja Olga T. Ji pareiškė, kad apie trečią valandą nakties ją iš miego pažadino durų skambutis. Nepažįstamas vyriškis prisistatė esąs jos brolio Igorio (29 m.) draugas ir pranešė, kad šis ką tik padaręs avariją. "Reikia 1 000 litų", - trumpai drūtai savo vizito priežastis išdėstė nekviestas svečias. Išsigandusi dėl brolį užklupusios bėdos moteris sukrapštė reikiamą pinigų sumą ir atidavė nepažįstamajam. Tik tada, kai jis išėjo, Olga susizgribo paskambinti broliui ir pasiteirauti, kas gi nutikę. Šis labai nustebo: į jokią avariją nepatekęs, ramiai sau miegąs!
Panašiu laiku nuo sukčių nukentėjo ir Sportininkų gatvėje gyvenantis klaipėdietis Vladimiras. Nepažįstami asmenys, prisistatę Rusijoje gyvenančio Vladimiro giminaičio draugais, pranešė apie užsienyje neva įvykusį eismo įvykį, kurio kaltininkas - klaipėdiečio giminaitis. Patikėjęs sukčių pasakėlėmis žmogelis dalį pinigų "bėdą patyrusiam giminaičiui" perdavė tuojau pat, o kitus kartu su antrąsyk užsukusiais sukčiais naktį nuvyko paimti iš bankomato. Iš viso klaipėdietis patyrė beveik 4 000 JAV dolerių nuostolį!
Yra duomenų, kad panašiu būdu nuo sukčių nukentėjo ir daugiau Klaipėdos krašto gyventojų, tačiau jie, neturėdami vilčių, kad aferistai bus pagauti, į policiją nesikreipė.
Klaipėdos miesto VPK atstovas spaudai Albinas Strumyla įspėja visus Lietuvos gyventojus būti budrius, nepatikėti iš piršto laužtomis istorijomis, ypač susidūrus su nepažįstamais asmenimis. Visų pirma reikėtų susisiekti su neva į bėdą patekusiais artimaisiais ir viską išsiaiškinti arba iškart kreiptis į policijos komisariatą, kur registruojami visi įvykiai.
A. Strumyla minėjo, jog šie nusikaltimai gali būti susiję su už grotų patekusiais nuteistaisiais ir laisvėje esančiais jų draugais (pirmieji apie vieną ar kitą šeimą suteikia informaciją, o antrieji veikia).