Ramutė PEČELIŪNIENĖ
Balandžio 3-iosios pavakarę į Klaipėdos ligoninę iš Baltikalnio gatvėje esančio daugiabučio atvežta Tamara Margienė (53 m.) buvo praradusi sąmonę. Nors medikai dėjo visas pastangas, po keturių parų moteris ligoninėje mirė. Atlikus ekspertizę paaiškėjo mirties priežastis - kraujo išsiliejimas į smegenis. Kilus įtarimams, jog moteris buvo sumušta, Klaipėdos miesto 1-ojo PK pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Maždaug po dviejų savaičių policininkai sulaikė ir uždarė į areštinę šešeriais metais vyresnį T. Margienės sugyventinį Fiodorą Gomoliakovą. Neseniai teismas leido jį suimti trims mėnesiams. Šiuo metu ikiteisminį tyrimą atlieka Klaipėdos VPK Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.
Daugiau nei prieš 30 metų iš Kursko į Lietuvą atvykusi Tamara su pirmuoju vyru lietuviu išsiskyrė. Du sūnūs - 31 metų Igoris ir trejais metais jaunesnis Vidas - su Klaipėdoje gyvenančiu tėvu iki šiol palaiko ryšius. Po skyrybų Tamara savo gyvenimą susiejo su gana nagingu meistru, drožėju iš medžio. Kurį laiką jiedu gyveno Karaliaučiuje (Kaliningrade). Tamara grįždavo į Klaipėdą, apsitvarkydavo namuose ir vėl išvažiuodavo. Jos sugyventinis dirbo pas vieną vokietį, gamino įvairiausius daiktus iš medžio - laikrodžius, spintas, kitus baldus, mėgo drožinėti. Tačiau laikui bėgant sugyventinio sveikata ėmė prastėti, galiausiai jis susirgo plaučių vėžiu ir mirė.
Maždaug prieš dvejus metus T. Margienė atnaujino ryšius su ką tik iš kalėjimo grįžusiu Fiodoru Gomoliakovu, su kuriuo buvo pažįstama nuo senų laikų. Jiedu nusprendė apsigyventi kartu, todėl netrukus įsikūrė pas Fiodoro seserį Kseniją Baltikalnio gatvėje. Tamaros bute liko gyventi jos jaunesnysis sūnus Vidas, nes Igoris jau buvo sukūręs savo šeimą, gyveno atskirai. Kažkodėl Tamara neišsigando gana juodos Fiodoro praeities - jis net penkis kartus buvo teistas už įvairius nusikaltimus. Paskutinį sykį 10 metų praleido už grotų dėl žmonos nužudymo.
Neseniai motiną palaidojęs Vidas Margis pasakojo, jog mama gana dažnai užeidavo į savo butą. Sūnus ne kartą ant jos veido buvo pastebėjęs sužalojimų, kraujosruvų. Maždaug prieš pusmetį motina pasirodė nuskeltu priekiniu dantimi, tačiau nesiskundė ir nieko nekaltino. Sūnui ėmus klausinėti, kas atsitiko, moteris prašydavo nekišti nosies kur nereikia. Galbūt jai nebuvo malonu prisipažinti, jog iš gyvenimo draugo tenka patirti smurtą. Vidas įtarė, jog motiną skriaudžia sugyventinis, tačiau su pastaruoju nebandė aiškintis. Vyrukas žinojo, jog išgėręs Fiodoras darosi nepaprastai agresyvus. Maždaug prieš pusmetį V. Margis savo kailiu patyrė, kas tai yra recidyvistas...
Vidas pasakojo, jog buvo sužalotas prieš pat pernykštes Kalėdas. Švenčių išvakarėse pas jį atėjo motina ir jos sugyventinis. Visi ramiai išgėrinėjo. Staiga Vidas neatsargiu mostu parvertė pusiau nugertą degtinės butelį ir sukėlė F. Gomoliakovo pyktį. Šis nieko nesakęs pašoko, griebė ant stalo gulėjusį nedidelį peiliuką ir smeigė juo Vidui į krūtinę. Pasipylė kraujas... Kadangi laukujės buto durys buvo užrakintos, o ieškoti rakto nebuvo kada, sužalotas vyrukas iššoko pro balkoną (butas pirmajame aukšte) ir apibėgęs aplink namą ėmė belstis į artimiausio kaimyno duris. Iš jo namų dar pats sugebėjo išsikviesti greitąją pagalbą, tačiau išėjęs į lauką susmuko ant laiptų. Po kurio laiko atgavęs sąmonę virš savęs pamatė palinkusius medikų veidus, šalia - kapsinčias lašines. V. Margį teko operuoti. Medikai nustatė, jog tik per plauką peilis nekliudė širdies - dar vienas kitas milimetras, ir jų pastangos galėjo likti be rezultatų.
Ligoninėje V. Margis pragulėjo 10 parų, tačiau vėliau dar tris mėnesius gydėsi namuose. Jo sveikata iki šiol nėra labai gera. Dar begulintį ligoninėje V. Margį aplankė policijos pareigūnas, surašė apklausos protokolą. Vidas sakė papasakojęs, kas jį perdūrė peiliu. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Deja, iškart po apklausos į sūnų kreipėsi motina bei jos sugyventinio sesuo (buvo atėjęs ir Fiodoras, bet jam Vidas liepė dingti iš akių). Abi moterys prašė Vidą pakeisti parodymus - nurodyti, jog jis pats užgriuvo ant peilio, kad viskas atsitiko netyčia. Po įkalbinėjimų vaikinas pakeitė parodymus, tačiau dabar dėl to labai gailisi.
V. Margis patikino, jog sugyventinis mamą sumušė kovo 25 dieną. Tądien Vidas buvo sutaręs su motina, kad ateis pas ją į svečius, tačiau vidun Fiodoras neįsileido. Jis tikino, jog motina mieganti - esą nukritusi, susižeidusi, jis pats nieko nedaręs... Vėliau motina sūnui prisipažino, jog ją sumušė sugyventinis. Vidas matė mėlynėmis nusėtas jos rankas bei veidą. Naktį iš kovo 26-osios moteris buvo išvežta į ligoninę. Po savaitės buvo išleista į namus, nes atlikę tyrimus medikai nenustatė rimtesnių sveikatos sutrikimų. Tačiau namuose moteris skundėsi bloga savijauta. Balandžio 2-ąją ji atėjo į savo butą pas sūnų, pasiėmė pasą - V. Margio teigimu, ji turėjo atsiskaityti su darbdaviu (tuo metu valė gatves), nes pasibaigė darbo sutartis. Tik balandžio 4-ą ją sūnus sužinojo, jog motina guli ligoninėje ištiktą komos. Su ja Vidui daugiau pasikalbėti neteko.
Pastaruoju metu F. Gomoliakovas niekur nedirbo, gyveno iš sugyventinės algos. Jį taip pat materialiai rėmė sesuo. Atsidūręs už grotų vyriškis savo kaltę neigia. Jis iškėlė versiją, jog sugyventinė buvo girtuoklė (kad motina išgerdavo - neneigė ir sūnus), kad dažnai nukrisdavo ir pati susimušdavo. Įtariamojo teigimu, ir šįkart ji galėjusi nukristi bei mirtinai susižaloti. Tokios versijos laikosi ir jo sesuo. Tačiau teismo medicinos ekspertai šias versijas paneigia. Jų išvados skelbia, jog kraujas į smegenis galėjo išsilieti nuo suduotų smūgių į galvą... Tiesa, bandoma aiškintis, koks šioje situacijoje medikų vaidmuo. Ar tuo metu, kuomet moteris pirmą kartą buvo paguldyta į ligoninę, jie iš tiesų nepastebėjo kraujo išsiliejimo į smegenis, ar tai reiškia, kad T. Margienė buvo sužalota dar kartą...