• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su įtariamuoju V.Uspaskichu susitikęs vidaus reikalų ministras nusikaltimo nepadarė, teigia prokurorai

REKLAMA
REKLAMA

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad Maskvoje su finansinėmis machinacijomis įtariamu buvusiu politiku Viktoru Uspaskichu susitikęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys nusikaltimo nepadarė.

REKLAMA

"Generalinė prokuratūra neturi kokių nors duomenų, kad vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, Maskvoje susitikęs su Viktoru Uspaskichu, būtų piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi ar viršijo įgaliojimus, dėl ko valstybė, juridiniai ar fiziniai asmenys būtų patyrę didelės žalos", - žurnalistams ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka.

REKLAMA
REKLAMA

"Taip pat prokuratūra neturi duomenų, kad aptariamu atveju būtų padarytos nusikalstamos veikos teisingumui", - sakė prokuroras.

Pasak A.Kliunkos, Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narių pareiškimas buvo įvertintas kaip samprotavimas, tačiau ne kaip pranešimas apie nusikalstamą veiką.

"Jame nenurodyta jokių faktų, konkrečių duomenų ir keliamos abejonės ir prašoma įvertinti faktus, kurie nenurodomi", - sakė A.Kliunka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau prokuroras atsisakė pasakyti, kokie buvo informacijos apie ministro ir įtariamojo susitikimo šaltiniai, tačiau prisipažino, kad vertindami ministro veiksmus prokurorai jo paties neapklausė, nes esą tam neturi teisinio pagrindo.

Anot A.Kliunkos, prokurorai siekia užtikrinti įtariamojo V.Uspaskicho dalyvavimą procese ir netrukdomą ikiteisminį tyrimą Lietuvos, dėl to Rusijai yra išsiųstas teisinės pagalbos prašymas dėl įtariamojo ekstradicijos.

REKLAMA

"Jei vidaus reikalų ministras R.Šukys ragino V.Uspaskichą nevengti ikiteisminio tyrimo, tai neprieštarauja nurodytam tikslui, todėl nėra pagrindo tokių R.Šukio veiksmų vertinti kaip neteisėtų", - sakė prokuroras.

Įvertinti ministro iniciatyvą teisiškai prokurorų antradienį prašė Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime nariai.

REKLAMA

Parlamentarai prokuratūros teiravosi, ar ministro veiksmuose nėra nusikalstamų veikų požymių, ar ministras savo veiksmais neviršijo įgaliojimų ir nepakenkė Lietuvos teisėsaugos institucijų vykdomam ikiteisminiam procesui.

Liberalai taip pat paprašė premjerą Gediminą Kirkilą įvertinti jo vadovaujamo ministrų kabineto nario iniciatyvą susitikti su įtariamuoju Lietuvos teisėsaugos tiriamoje baudžiamojoje byloje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitikimas su Maskvoje apsistojusiu verslininku V.Uspackichu įvyko praėjusią savaitę, kai ministras dalyvavo tarptautinėje konferencijoje "Europos bendradarbiavimo tobulinimas baudžiamosios teisės srityje".

Ministras prisipažino su įtariamuoju buvusiu Darbo partijos lyderiu susitikęs savo iniciatyva, tarpininkaujant buvusiam vidaus reikalų ministrui "darbiečiui" Gintarui Furmanavičiui.

REKLAMA

R.Šukys įtikinėjo V.Uspakichą pasiduoti Lietuvos teisėsaugai, esą taip siekdamas, kad jo slapstymasis nepakenktų Lietuvos įvaizdžiui.

Teisės ekspertų nuomone, Maskvoje su Lietuvos teisėsaugos ieškomu susitikęs ministras "peržengė savo kompetencijos ribas", o jo pokalbis gali būti įvertintas kaip spaudimas įtariamajam.

REKLAMA

Kėdainių verslininkas, 47 metų V.Uspaskichas, anksčiau dėl skandalų netekęs ūkio ministro ir Seimo nario postų, Rusijoje slapstėsi nuo Lietuvos teisėsaugos, kuri jį įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos departamentas V.Uspaskicho paiešką pradėjo rugsėjo 1 dieną, o rugsėjo 15 dieną, kai buvo sulaikytas per specialiosios paskirties Rusijos milicijos padalinio operaciją, bet netrukus paleistas, V.Uspaskichas pasiprašė suteikti jam pabėgėlio statusą Rusijoje.

Jei Rusija V.Uspaskicho prašymą patenkins, jis nebus išduotas Lietuvai.

Pačiai Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui yra pareikšti įtarimai dėl neskaidraus buhalterijos tvarkymo.

REKLAMA

Anot A.Kliunkos, byla yra labai didelės apimties, tiriamos dviejų metų finansinės veiklos laikotarpis, tyrimo veiksmai atliekami daugelyje teritorinių partijos skyrių, ištirta apie 18 kompiuterių, paskirta daugiau nei 30 rašysenos ekspertizių.

"Surinkome daug faktų, tačiau liko atlikti dar daug veiksmų, kad tyrimas būtų išsamus, Tyrimo negalima suskaidyti dalimis", - sakė prokuroras.

Anot A.Kliunkos, tyrimas tikrai dar užtruks iki kitų metų pradžios. Gruodžio pabaigoje bus šeši mėnesiai nuo tyrimo pradžios ir tuomet Darbo partija galės kreiptis į ikiteisminio tyrimo dėl tyrimo nutraukimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų