Šiaulių dailės galerijoje atidaryta 42-oji ataskaitinė Šiaulių dailininkų kūrybos paroda - vienintelė, pasak rengėjų, tokią seną tradiciją išsaugojusi miesto dailininkų paroda Lietuvoje.
Kaip rašoma "Šiaulių krašto" dienraštyje, kasmetinė šiauliečių dailininkų paroda yra ne tik savita kultūros gyvenimo tradicija, bet ir dailės judėjimo, naujovių paieškų arena, drauge atliekanti ir organizuojamąjį miesto dailininkų bendruomenės vaidmenį. Į 42-ąją parodą miesto dailininkai šiemet pasikvietė ir šešis Klaipėdos menininkus. Jie savo darbais ne tik paįvairino šiauliečių ekspoziciją, bet ir pastebimai ją sustiprino, padarė įdomesnę ir ryškesnę.
Ataskaitiniai metai Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Šiaulių skyriaus vadovo Vytauto Tribandžio buvo įvardyti kaip eiliniai, neišsiskyrę nei dideliais atradimais, nei kūrybinėmis duobėmis. Visus metus aktyviai dirbo miesto dailės galerijos, dažnai ir reguliariai keitusios parodas. Į miesto dailės gyvenimą aktyviai įsiterpia ir komerciniai dailės salonai.
Šių metų parodoje dalyvauja tik pusė LDS Šiaulių skyriaus narių. V. Tribandis autorių mažėjimo tendenciją aiškina tuo, kad vieni dailininkai intensyviai dirbo pedagoginį darbą ir mažiau laiko skyrė kūrybai, kiti rengiasi didelėms autorinėms parodoms. Kai kurie veteranai, pastaruoju metu pritilę kūryboje, kritiškai įvertino savo galimybes ir savo noru nedalyvavo parodoje.
Apgailestauta ir dėl to, kad jauni autoriai nerodo didelio entuziazmo dalyvauti šioje parodoje. Beveik pusė autorių dailės mokslus baigę, aktyviai dirbantys autoriai, kurie nėra Dailininkų sąjungos nariai.
Kaip ir kasmet, Šiaulių miesto savivaldybė nupirko vieną ekspertų komisijos išrinktą paveikslą. Šiemet tai buvo Sigito Prancuičio tapybos darbas "Pilnaties peizažas".
Šiaulių dailės galerija savo tradicinę premiją šiemet paskyrė jaunam autoriui Ugniui Ratnikui, kuris tą pačią dieną toje pačioje galerijoje pristatė atskirą savo kūrybos parodą.
ELTA