Vilkaviškio rajono apylinkės teismo nutartimi 3 mėnesiams suimta Kaupiškių kaimo (Vištyčio sen.) gyventoja Virginija Tamašauskaitė (35 m.). Per šį laiką teisėsaugininkai turės atsakyti į visus klausimus, susijusius su Zinos Sinkevičienės (58 m.), gyvenusios tos pačios seniūnijos Girėnų kaime, nužudymu. Virginija - pagrindinė įtariamoji šioje byloje.
Grėsmė būti suimtai buvo iškilusi ir nužudytos Zinos vyro seseriai Marytei Žukauskienei (53 m.), kurios namuose įvyko kruvinas moterų barnis, tačiau šioji girėniškė, areštinėje praleidusi 2 paras, buvo išleista. Parvykusi į namus Marytė, tuoj pat dalyvaudama pažįstamųjų bulviakasio talkoje, šiems guodėsi ir pati galėjusi būti jau po žeme kartu su amžiną atilsį broliene Zina, jeigu, Virginijai tuokart įsiaudrinus, nebūtų suskubusi išlėkti.
Tą dieną Marytės namuose (butas suteiktas savivaldybės), kur gyveno ir jos brolienė Zina, nuo pat ryto vyko išgertuvės. Kartu dalyvavo už šias moteris gerokai jaunesnė Virginija Tamašauskaitė iš netolimo kaimo. Rimtos progos švęsti nebuvo, tačiau, kaimynų teigimu, Marytės pastogėje neretai būdavo kilnojamas stiklelis. Šeimininkė ne kartą buvo oficialiai perspėta vengti triukšmingų kompanijų, nes šiuose namuose gyvena dar ir mažametis Marytės sūnus, lankantis ketvirtąją klasę, be to, tame pačiame name įsikūrę ir tvarkingi gyventojai, kuriems Marytės ir jos bičiulių kasdienybė - tikras galvos skausmas.
Marytės brolis bei Zinos vyras Liudas Sinkevičius tą vakarą su moterų trijule negirtavo. Jis kelis kartus buvo parėjęs ir išėjęs, kol galiausiai kažkodėl nutarė eiti miegoti į malkinę. Moterų išgertuvės baigėsi tuo, kad kitą rytą Zina buvo aptikta nebegyva savo lovoje. Kraujosruvos veide bylojo, kad ir šiaip buvusi prastos sveikatos moteris patyrusi smurtą, o ekspertai tik patvirtino, jog Zinos mirties priežastis - sunki galvos trauma.
Marytė Žukauskienė neneigė, kad išvakarėse pas ją vykusios išgertuvės: iš pradžių svaigintasi vynu, vėliau - stipresniais gėrimais. Gerokai įkaušusios sugėrovės prisiminė senas skriaudas. Esą viešnia Virginija priekaištavo Zinai, kad šioji kažkada nugvelbusi jos mobilųjį telefoną. Moterys susipyko, ir gerokai jaunesnė bei net ir su kaimo vyrais nevengdavusi susikibti Virginija puolė muštis. Namų šeimininkė Marytė bandė ginti savo brolienę, tačiau kliuvo ir jai. Baimindamasi tragiškų pasekmių, Marytė buvo išbėgusi iš savo buto, bet vėliau vėl sugrįžo pas sugėroves. Moterų barnius ir muštynes stebėjo ir dešimtmetis Marytės sūnus, triukšmą girdėjo niekuo jau nesistebėję namo kaimynai. Marytės bute tyla įsivyravo tik tada, kai girta Virginija, savo energiją išliejusi pykčio ir agresijos protrūkiais, išėjo namo, o Marytė ir Zina suskubo miegoti. Kodėl sumuštoji Zina neprašė kviesti medikų pagalbos, galbūt prieš užmigdama ji nesijautė labai silpna, galbūt Marytė buvo tokia girta, kad nesuprato, jog brolienei gresia mirtinas pavojus - štai į kokius klausimus dabar ieško atsakymų liūdną istoriją, pasibaigusią beprasme mirtimi, tiriantys Vilkaviškio policininkai.
Pareigūnai neslėpė, kad tyrimą sunkina tai, jog abi po įvykio į areštinę patekusios moterys buvo kamuojamos pagirių ir tikino ne viską galinčios prisiminti, tačiau fakto, jog į galvą smūgiavo apvagintą Ziną, Virginija neneigė. Jai esą buvo labai pikta, kad "vagilė neigė vogusi", o dar pikčiau, kai per muštynes sudužo silpnaregės Virginijos akiniai... Dėl sugėrovės nužudymo įtariama Virginija, iš areštinės nuvesta į teismą, ir čia prisiminė savo prarastus akinius. Moteris prašė palikti ją laisvėje - tuomet ne tik naujus akinius nusipirksianti (jos akis "puošė" muštynių žymės), bet ir pusę Zinos laidotuvių išlaidų tuoj pat atlyginsianti.
Teismas paskyrė Virginijai 3 mėnesių suėmimo sankciją. Gali būti, kad tam labiausiai pasitarnavo jau anksčiau pelnyta prasta Virginijos reputacija, turimas teistumas už vagystę. Girėnų ir Kaupiškių kaimuose niekam ne paslaptis, kad jauna moteris savo elgesiu būdavo labiau panaši į neblaivius, piktus, priekabių visur ieškančius vyrus. Virginija savo apylinkėse žinoma ir kaip motinystę į nerūpestingą gyvenimą iškeitusi palaidūnė: iš girtaujančios, valkataujančios ir sugyventinius keičiančios mamos prieš pusmetį buvo paimtas 2 metų jos sūnelis, kuris ir šiandien auga Kybartų globos namuose. Virginiją pažįstantys žmonės apibūdina ją kaip ūmaus būdo, neprognozuojamo elgesio moterį. Kai kurie net linkę patarti pareigūnams įvertinti V. Tamašauskaitės sveikatos būklę.
Seniūnijos socialinė darbuotoja ne kartą lankiusis ir pas Marytę Žukauskienę: ši moteris savo mažamečiu sūneliu rūpindavosi tik būdama blaivi, tačiau jos pastogėje neretai būta ir girtų dienų. Tuomet mažuoju sūnėnu kiek galėdama rūpindavosi kartu gyvenusi Zina, nepaisydama savo sveikatos problemų. Anot kaimo žmonių, ji buvo padoriausia iš visų trijų lemtingojo vakaro sugėrovių. Kai giminaitės negerdavo, Marytė eidavo uždarbiauti pas ūkininkus. Kai Marytė buvo areštinėje, o Zina - laidojama, ketvirtokėliu pasirūpino jo dėdė Liudas, tragiškąjį vakarą atsitiktinai išvengęs nemalonių įspūdžių.
- Toli ir giliai ieškoti šios tragedijos priežasčių tikrai nereikia, - rodės, galėtą nuspėti istoriją komentavo Girėnų kaimo žmonės. - Bedarbystė ir alkoholis pražudė šias moteris. O kadaise ir Zina, su vyru užauginusi 2 dukteris, ir taip pat 2 vaikų mama Marytė buvo gerbiamos, aukštesnįjį išsilavinimą įgijusios moterys, kurių viena dirbo buhalterijoje, kita - prekybos bazėje. Jos neaplenkdavo kaimo bibliotekos, daug kuo domėjosi, vikriai išspręsdavo kryžiažodžius, mėgdavo grybauti, rūgštyniauti.