• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Griežtos antimonopolinės priemonės, kurių prieš JAV programinės įrangos milžinę ketina imtis Europos Sąjunga (ES), sukels nesutarimų tarp šios bendrijos ir JAV. Šios sankcijos taip pat įstums "Microsoft" į keblią padėtį dėl galimo amerikietiškos ir europietiškos "Windows" operacinės sistemos versijų pardavimo.

REKLAMA
REKLAMA

Jei "Microsoft" nori išvengti savo operacinės sistemos komponentų dalinimo, ji turės paklusti Europos Komisijos reikalavimams.

REKLAMA

ES sankcijos prieš kompanijos verslo politiką bus "drastiškesnės ir turės skaudesnių padarinių nei kada nors ankščiau", - sakė byloje vartotojų grupei atstovaujantis advokatas Michaelas Hausfeldas (Maiklas Hausfeldas).

Trečiadienį Europos Komisija apkaltino "Microsoft", kad ši naudojasi savo dominuojančia padėtimi rinkoje dėl "Media Player" programų, kurios naudojamos klausyti muzikai ir žiūrėti filmams kompiuteryje.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisija grasina nubausti bendrovę "Microsoft" ir reikalauja, kad ji su konkurentais pasidalytų informacija apie tai, kaip "Windows" operacinė sistema jungiasi su tarnybinėmis stotimis. Komisija taip pat gali pareikalauti ištrinti programą "Media Player" iš "Windows" sistemos arba įtraukti į šią operacinę sistemą ir kitų programinės įrangos gamintojų "Media Player" tipo programas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV teisingumo departamentas, priešingai nei Europos Komisija, sutiko tartis dėl lengvesnių sąlygų, pagal kurias programinės įrangos gamintojams suteikiama daugiau laisvės reklamuoti ne "Microsoft" gaminius. Pagal šiuos reikalavimus "Microsoft" už "prieinamą" kainą turi atskleisti kodą, kuris padeda sujungti tarnybines stotis su operacine sistema.

REKLAMA

ES pareigūnai teigia, kad JAV teisingumo departamento pozicija skiriasi nuo Europos Komisijos reikalavimų. Teisingumo departamento atstovė atsisakė komentuoti ES pareiškimą.

Panašių nesutarimų tarp JAV ir ES rinkos priežiūros institucijų jau yra buvę ir anksčiau. "Štai kodėl yra taip svarbu suderinti JAV ir Europos antimonopolinius įstatymus, - sakė "Howrey Simon Arnold & White" advokatas Markas Schechteris (Markas Šechteris). - Tarptautinėje rinkoje, kur yra tiek daug vienodų produktų, svarbu sukurti vienodas taisykles".

REKLAMA

"Microsoft" atstovai atsisakė komentuoti galimus Europos Komisijos sprendimus. Per bylos svarstymą "Microsoft" teigė, kad "Windows" operacinės sistemos "skaldymas" ar kai kurių sistemos komponentų, pavyzdžiui, "Media Player", panaikinimas turėtų katastrofiškų padarinių kompanijos ateičiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jei "Microsoft" bus priversta Europoje pardavinėti "Windows" operacinę sistemą be "Media Player" programos, jai iškils dilema: Amerikoje pardavinėti pakeistą "Windows" versiją ar tęsti prekybą senąja "Windows" sistema.

Taip pat kyla klausimas, ar JAV pareigūnai sugebės užkirsti kelią "Windows" kodo atskleidimui bei galės sustabdyti prekybą pakitusia "Windows" sistema visame pasaulyje.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų