Skandalinga byla, pagal kurią amerikiečiai jau ruošiasi kurti filmą, beveik baigta. Skotland Jardo pareigūnai įvardijo asmenį, kuris, jų manymu, Londone galėjo nunuodyti Aleksandrą Litvinenką. Šis žmogus - tai verslininkas iš Rusijos Andrejus Lugovojus. Kaip jau buvo pranešta, A.Lugovojus kartu su Dmitrijumi Kovtunu susitiko su A.Litvinenka viešbučio "Millennium" bare pernai lapkričio 1 dieną. A.Lugovojus savo pašnekovą pavaišino poloniu-210 apnuodyta arbata. Po to arbatos puodelio A.Litvinenkos sveikata smarkiai pablogėjo ir netrukus jis mirė. Dar daugiau kaip 10 žmonių, vėliau gėrusių iš apnuodyto arbatinuko, taip pat apsinuodijo. Kalbama, kad kai kuriems jų liko gyventi tik kokie 4 metai.
Nors įtariamasis ir žinomas, Didžiosios Britanijos valdžiai gali tekti nutraukti buvusio Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FST) karininko Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo bylą, nes nėra galimybių patraukti baudžiamojon atsakomybėn šiuo nusikaltimu įtariamų asmenų, - taip rašo sekmadienį britų laaikraštis "The Sunday Times". Tiek A. Lugovojus, tiek D.Kovtunas yra Rusijoje, o jos įstatymai draudžia išduoti savo piliečius kitoms šalims. Pasak laikraščio, A.Litvinenkos šeima jau informuota apie tyrimo aplinkybes. "Našlei Marinai jau pranešta, kad tyrėjai įsitikinę žiną, kas nužudė jos vyrą, tačiau neturį kitos išeities, kaip nutraukti bylą, nes nėra šansų išsireikalauti, kad įtariamieji būtų išduoti", - rašo "The Sunday Times".
Laikraštis "The Sunday Telegraph", remdamasis neįvardytais policijos atstovais, taip pat rašo, kad A.Litvinenka "buvo nužudytas dalyvaujant valstybei ir organizavus Rusijos specialiosioms tarnyboms".
Laikraštis "The Guardian" taip pat pažymi, jog Rusijos įstatymai nenumato išduoti šalies piliečių užsienio valstybėms baudžiamojo persekiojimo tikslais. Tačiau, jo duomenimis, kažkokie oficialūs Rusijos vadovybės atstovai jau pranešė į Londoną, kad Maskva pasirengusi išduoti A.Lugovojų mainais į Boriso Berezovskio išdavimą. "Vyriausybės pareigūnai neabejoja, kad atsakydamas į paklausimą Kremlius pareikalaus išduoti Borisą Berezovskį, Rusijos milijonierių oligarchą, kuris gavo prieglobstį Jungtinėje Karalystėje", - pažymi laikraštis "The Guardian".
Oficialiai Skotland Jardas nekomentuoja nė vieno šių pareiškimų, motyvuodamas tuo, jog tyrimas dar nebaigtas. Šiuo metu visa tardymo ir ekspertizių medžiaga jau perduota prokuratūrai.
Prieš pat Italijos premjero Romano Prodžio vizitą į Sočį pas Vladimirą Putiną televizija BBC parodė filmuotą įrašą, kuriame A.Litvinenka teigia, kad Romanas Prodis buvo užverbuotas KGB. "Mūsų žmogus", - apie Prodį kalbėdamas su buvusiu KGB agentu, pasakė dabartinis šios organizacijos atstovas. Atvykęs į Rusiją aptarti prekybos ir energijos išteklių tiekimo reikalų, R.Prodis pareiškė esąs nemaloniai nustebintas dėl tokio kaltinimo, pavadino save "naujienų piratavimo auka" ir pagrasino, kad kreipsis į teismą.