• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rumunijoje, nepaisant pradinių nuogąstavimų, referendumas dėl Europos Sąjungos (ES) standartus atitinkančios naujosios Konstitucijos, atrodo, vis dėlto įvyko. Kaip sekmadienio (10.19) vakarą Bukarešte paskelbė centrinė rinkimų komisija, dvi dienas vykusiame referendume dalyvavo 54,46 proc. iš 17,8 mln. balso teisę turinčių Rumunijos piliečių.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš tai beveik iki paskutinės akimirkos buvo būgštaujama, kad balsuoti ateis mažiau negu pusė rinkėjų ir referendumas neįvyks.

REKLAMA

Rumunijos ministras pirmininkas Adrianas Nastase (Adrianas Nastasė) pavadino šią rinkėjų aktyvumo prognozę "labai padrąsinančia". Anot jo, telieka tikėtis, kad skaičiuojant balsavimo biuletenius bus gautas panašus rezultatas. Prezidentas Ionas Iliescu (Ionas Iliesku) sakė tikįs, kad oficialūs galutiniai rezultatai, kurių laukiama trečiadienį, patvirtins optimistines prognozes.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicinės partijos kaltina vyriausybę suklastojus duomenis apie rinkėjų aktyvumą. Šeštadienį, pirmąją referendumo dieną, balsavo tik 8 proc. registruotų Rumunijos rinkėjų.

Dėl katastrofiškai mažo rinkėjų aktyvumo, premjero A. Nastase valdančioji socialdemokratų partija sekmadienio rytą nurodė savo nariams vietose vaikščioti po namus ir raginti žmones balsuoti. Kai kur rinkimų pagalbininkai su balsadėžėmis lankėsi pas žmones ar vidury gatvės stabdė praeivius ir liepė balsuoti. Kai kur prie balsavimo apylinkių grojo ansambliai, o vietos valdžios atstovai, pasak žiniasklaidos pranešimų, siūlė rinkėjams maisto, bilietų į koncertus, malkų ar nemokamą apsilankymą pas gydytoją, kad tik jie balsuotų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugelis apžvalgininkų būgštavo, kad rumunai nedalyvaus referendume, norėdami pademonstruoti savo neigiamą požiūrį į dabartinę valdžią.

Naujosios Konstitucijos projekte, kuriam jau pritarė parlamentas, yra numatyti stojimui į ES svarbūs pakeitimai: užsienio piliečiams suteikiama teisė įsigyti žemę, numatomos geresnės privačios nuosavybės apsaugos priemonės, nacionalinėms mažumoms suteikiama teisė su valstybės valdymo institucijomis bendrauti savo gimtąja kalba, naikinama privaloma karinė tarnyba, numatoma nauja vyriausybės struktūra ir įvedamos kai kurios naujos valdymo normos ir ES teisiniai principai.

Rumunija yra užsibrėžusi tikslą įstoti į ES 2007 metais.

Anot atsakingų rinkimų komisijos atstovų, galutiniai aktyvumo rezultatai bus žinomi antradienį. Sekmadienį, likus dviem valandoms iki balsavimo pabaigos, referendume dalyvavo 45,5 proc. rinkėjų.

dpa-“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų