• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruandos prezidentas Polas Kagamė (Paul Kagame) antradienį tūkstančiams savo džiūgaujančių šalininkų pareiškė laimėjęs pirmuosius prezidento rinkimus po 1994 metų genocido kampanijos, per kurią šioje Afrikos valstybėje buvo išžudyta apie 800 tūkst. Žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkimų komisijos atstovai teigia, kad balsavimo biuleteniai dar skaičiuojami, nors suskaičiavus pusę balsų, buvusio partizanų lyderio persvara yra tokia didelė, kad kiti konkurentai jo jau nepasivys.

REKLAMA

"Nėra jokios abejonės, kad rinkimai baigėsi mums palankiu rezultatu, - P. Kagamė (Paul Kagame) pareiškė per mitingą viename iš sostinės stadionų. - Tai - tikra ir neatšaukiama pergalė, kuri nebuvo netikėta. Mūsų pergalė turėtų būti pamoka visam pasauliui, kad Ruanda eina teisingu keliu. Mūsų pergalė reiškia, kad net mūsų oponentai turėtų prisijungti prie mūsų ir prisidėti prie šalies atstatymo", - sakė prezidentas, iškėlęs į viršų sugniaužtą kumštį.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal pirminius balsavimo 51 iš 106 Ruandos rinkimų apygardų rezultatus, P. Kagamė (Paul Kagame) surinko 94,3 proc. balsų, o jo pagrindinis konkurentas Faustinas Tvagiramungus (Faustin Twagiramungu) gavo 3,5 proc. balsų. Už trečiąjį kandidatą, anot rinkimų komisijos, balsavo 1,19 proc. rinkėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visų balsavimo biuletenių skaičiavimas turėtų baigtis antradienį apie vidurdienį.

Prezidento rinkimai, turėję pademonstruoti pasauliui, kaip Ruanda užsigydė genocido žaizdas ir perėmė demokratijos principus, anot stebėtojų, praėjo taikiai.

REKLAMA

Ruandos, kurios gyventojų daugumą sudaro hutų genties atstovai, politikoje beveik dešimtmetį dominavo tutsis P. Kagamė (Paul Kagame), kuris 1994 metais maištininkų armijos priešakyje užgrobė šalies sostinę Kigalį ir padarė galą masiniam genocidui. Tapęs prezidentu, jis sustiprino saugumą, sumažino skurdą, išjudino ekonomiką iš mirties taško ir skatino etninį susitaikymą. Tačiau kritikai skundžiasi, kad jo vyriausybė netoleruoja opozicijos ir veikiausiai suklastos rinkimų rezultatus.

REKLAMA

1994 metais hutų ekstremistai Ruandoje išžudė, kaip vertinama, apie 800 tūkst. tutsių mažumos atstovų ir hutų, nepritarusių "hutų viršenybės" ideologijai. Hutai sudaro 85 proc. iš 8,2 mln. Ruandos gyventojų, o tutsiai - apie 14 proc.

P. Kagamė (Paul Kagame) ragino rinkėjus balsuoti kaip Ruandos gyventojus, o ne kaip kurios nors etninės grupės atstovus ir žadėjo laisvus bei sąžiningus rinkimus.

Šiais prezidento rinkimais Ruandoje baigiasi po genocido bangos prasidėjęs devynerių metų pereinamasis laikotarpis.

Pirmadienį įvykę rinkimai buvo apskritai pirmieji daugiapartiniai rinkimai Ruandoje nuo 1962 metų, kai ji tapo nepriklausoma nuo Belgijos.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų