Ridikuose (ir baltuosiuose, ir juoduosiuose, ir raudonuosiuose) gausu mineralinių druskų, ypač fosforo, sieros, jodo, daug vitaminų (B, C, PP ir kitų). Juoduosiuose ridikuose daug vitamino B 1. Šios daržovės gerina apetitą, stiprina skydliaukės veiklą, teigiamai veikia skrandį. Ir nors nuo ridikų dažniausiai pučia vidurius, naudos jie duoda daugiau nei nepatogumo. Jei ridikus valgysite kelias dienas iš eilės, vidurių pūtimas palaipsniui praeis. Šios daržovės padeda organizmui greičiau suvirškinti sunkiai virškinamą maistą, nors pačios yra virškinamos pakankamai ilgai. Ridikai stabdo rūgimo procesus skrandyje ir neleidžia suskilti vitaminui C.
Šių šakniavaisių ląsteliena šalina iš organizmo cholesterolį, o tai labai svarbu aterosklerozės profilaktikai.
Tačiau ridikų nepatartina valgyti sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, skrandžio ir dvylikapirštės opa, taip pat gastritu ir jei padidėjęs skrandžio rūgštingumas.
Liaudies medicinoje ridikas vartojamas kaip šlapimą varanti priemonė, sergant inkstų akmenlige, viršutinių kvėpavimo takų ligomis.
Ridikų ir kviečių miltų kompresais gydomi pūliniai, odos žaizdos. Šie kompresai šalina randus ir skatina plaukų augimą.
Šviežiais tarkuotais ridikais ar jų sultimis trinti skaudamus sąnarius sergant reumatu, podagra, radikulitu.
Ridikų su medumi kompresais balinami pajuodę paakiai, strazdanos, mėlynės, randai, raukšlės.
Jei tarkuotą ridiką sumaišysite su grietine arba augaliniu aliejumi, galėsite tokį mišinį naudoti veido kaukėms. Tokios kaukės puikiai balina ir maitina sausą odą.
Ridikų su medumi sultys labai naudingos sergant kokliušu, bronchitu.
Dažnai vartojami ridikai padeda sergantiesiems ichtioze.
Tačiau piktnaudžiavimas ridikais gali sukelti nemalonius pojūčius pilve.
Ridikų sultys padeda nuo vabzdžių, gyvačių ir net skorpionų įkandimų.
Tarkuotų ridikų kompresas labai padeda nuo niežulio, kilusio dėl vabzdžių įkandimo.
Ridikų sultimis išsitepkite atviras kūno vietas ir pamatysite, kad grybaujantį ar uogaujantį jus ne taip sugels uodai.
Nuo įkandimų padeda ir ridikų sėklų kompresas - ištraukia patekusius į organizmą nuodus.
Nuo gyvatės įkandimo padeda spiritinis ridikų sėklų kompresas.
Nuo ausų skausmo padeda toks receptas. Išskobkite ridiką, į jį įpilkite augalinio aliejaus, palaikykite virš ugnies, kol aliejus užvirs. 2-4 lašus ataušinto aliejaus įsilašinkite į ausį ir skausmas apmalš. Šis aliejus padeda ir nuo įsisenėjusio chroniško kosulio, taip pat apsinuodijus grybais.
Iš ridiko pasiruoškite nuovirą, įdėkite truputį medaus, įlašinkite acto ir turėsite naudingą skystį gerklei skalauti (padeda nuo difterijos). Gerdamos šį nuovirą gimdyvės turės daugiau pieno. Virtas ridikas ir jo nuoviras - puiki priemonė nuo šlapimo ir menstruacijų susilaikymo. Šį nuovirą reikia gerti po valgio.
Ridiko žievė, išmirkyta acte ir meduje, padeda nuo pleurito, pneumonijos ir gleivinės uždegimo.
Gėrimas iš ridiko sėklų ir cukraus sirupo padeda sergant difterija, malšina spazmus, gydo geltą ir vandenę.
Ridikų sėklos gerina apetitą, valo žarnyną, naudingos kepenims, kraujagyslėms, sergant sėdimojo nervo uždegimu, malšina kirkšnių skausmą.
4-5 gramai sėklų, suvalgytų po valgio, gerina virškinimą.
Naudingų savybių turi ir ridikų lapai. Juose gausu vitamino C ir chlorofilo. Ridikų lapai stiprina dantenas, naikina nemalonų burnos kvapą, šalina akmenis iš tulžies pūslės. Ridikų lapų sultys, lašinamos į akis, stiprina regėjimą.
Į ridikų lapų sultis (10 gramų vienam kartui) įlašinę acto tirpalo ir įdėję truputį medaus, iš šlapimo pūslės pašalinsite akmenis.
Tulžies išsiskyrimą skatina 20 gramų ridikų lapų sulčių su trupučiu cukraus. Jei į sultis įbersite truputėlį druskos, galėsite gydytis nuo geltos.