• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apygardos prokuratūra nutariė nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo svetimo turto pasisavinimo, dokumento suklastojimo ir netinkamo pareigų atlikimo Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK).

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau buvo įtarta, kad VTEK pareigūnai, vadovaujami tuometinio pirmininko Algirdo Meškausko, pažeisdami įstatymus galėjo sudaryti sąlygas interneto svetainių kūrimu besiverčiančiai ir kompiuterine įranga prekiaujančiai bendrovei pasisavinti didelę pinigų sumą.

REKLAMA

Tyrimą organizavę Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai nustatė, kad viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė įvykdė sutartyje numatytus įsipareigojimus, todėl darbus atlikusios įmonės ar jos atstovų veiksmuose nėra nusikalstamos veikos požymių.

REKLAMA
REKLAMA

Iš surinktų duomenų padaryta išvada, jog viešasis pirkimas, kurio metu VTEK įsigijo programinę ir techninę įrangą, buvo įvykdytas pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus, t.y. nesilaikant nešališkumo ir skaidrumo principų.

Buvo parinktas netinkamas pirkimo būdas, kadangi bendrovės pasiūlyme nurodyta suma viršijo supaprastinto pirkimo, taikant įprastą komercinę praktiką, atlikimui leistinas sumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak antradienį paskelbto Generalinės prokuratūros pranešimo, nustatyta, kad tuometinis VTEK pirmininkas buvo šališkas vykdant viešąjį pirkimą, tačiau to nepakanka kaltinti, jog A.Meškausko veiksmai padarė didelę žalą valstybei.

"Už Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovo padarytus pažeidimus įstatymas nenumato baudžiamosios, tik administracinę atsakomybę. Ir nors Algirdo Meškausko elgesys vertintinas kaip šališkas, drausminės atsakomybės jis išvengs, kadangi jau yra netekęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininko pareigų", - prokuratūros pranešime cituojamas Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Giedrius Danėlius.

REKLAMA

Ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo ir kitų galimų nusikaltimų VTEK buvo pradėtas praėjusių metų lapkritį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdyboje.

Buvo įtariama, kad 2004 m. gruodį VTEK pareigūnai pasirašė sutartį dėl interneto svetainės sukūrimo ir programinės bei techninės įrangos pirkimo, pažeisdami Viešųjų pirkimų įstatymą ir šioje institucijoje galiojusių supaprastintų pirkimų, taikant įprastą komercinę praktiką, taisyklių reikalavimus.

REKLAMA

Taip pat buvo įtariama, kad bendrovė neatliko numatytų darbų, o VTEK atstovai darbų priėmimo-perdavimo aktą pasirašė, neįsitikinę, ar jie yra atlikti.

Tokiu būdu bendrovei esą galėjo būti sudaryta galimybė neteisėtai pasisavinti didelę pinigų sumą.

Kontroversijon patekęs VTEK pirmininkas A.Meškauskas atsistatydino iš savo posto pernai gruodį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų