Beveik du trečdaliai apklaustų Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų mano, kad policijos pareigūnai dirba gerai ar bent jau patenkinamai. Vidutiniškai pareigūnų darbą vertina 56 proc. apklaustųjų, neigiamai - 18,5.
Aklausos rezultatus paskelbęs savaitraštis "Veidas" daro išvadą, jog tai prieštarauja įprastai nuomonei, esą policininkai dirba blogai. Tarp didmiesčių gyventojų dažniau blogai policijos darbą vertina klaipėdiečiai (26 proc), vilniečiai (21 proc). Geriausiai policininkus vertina panevėžiečiai ir šiauliečiai (25 proc.).
Nepaisant šiaip neblogos nuomonės apie policininkų darbą, absoliuti dauguma didžiųjų miestų gyventojų nei patys norėtų tarnauti policijoje, nei kad jų šeimų nariai dirbtų tokį darbą. Pavyzdžiui, Šiauliuose, kur policijos darbas vertinamas bene geriausiai, nenorinčių dirbti policijoje taip pat daugiausiai - net 92 proc. Labiausiai įsidarbinti policijoje norėtų jaunimas (20,4 proc) bei klaipėdiečiai (23,9 proc).
Daugiau nei trečdalis didžiųjų miestų gyventojų pagrindine policijos bėda laiko pinigų stygių.
Nors dažnai kalbama apie "korumpuotus policininkus", korupcijos policijoje problemą įžvelgė tik 1,4 proc. apklaustųjų. Daug labiau žmonėms kliūva nekultūringi ir neišsilavinę pareigūnai. Sprendžiant iš apklausos, daugiausiai tokių turėtų būti Klaipėdoje (34,8 proc).
Beveik pusė didžiųjų miestų gyventojų arba apskritai nėra susidūrę su policijos pareigūnais, arba nieko negali pasakyti apie savo pastarąjį bendravimą su jais. Tie, kurie turi tokios patirties, daug dažniau liko patenkinti pareigūnų darbo kokybe, nei nepatenkinti ja. Labiausiai bendravimu su policija patenkintas jaunimas (20 proc.) ir Šiaulių miesto gyventojai (22 proc). Labiausiai nepatenkinti - klaipėdiečiai (21,7 proc.) ir namų šeimininkės (37,5 proc).
Apklausą spalio 7 dieną atliko skambučių centras "Fonitel". Buvo apklausta 500 Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio gyventojų.