Telšių rajono policijos komisariato pareigūnai, viename iš kabinetų išgirdę gailų paukščio cypsėjimą, ėmėsi gelbėjimo operacijos. Atplėšę tapetus ir atidarę ventiliacijos šachtos groteles, ištraukė išsigandusį ir nusilpusį žvirbliuką. Patupdę žvirblio jauniklį į kartoninę dėžutę, policininkai klausė Kauno ornitologų patarimo, kaip prižiūrėti paukštelį. Išsiaiškinę, kuo jį reikia lesinti, apsiėmė globoti.
Kas valandą pareigūnai jauniklį lesina virto kiaušinio baltymu ir kačių ėdalu, kurį prieš tai išbrinkė vandenyje. Globojamas bejėgis paukščiukas iš karto prisirišo prie savo gelbėtojų, mielai tupi delne.
Pastaruoju metu Lietuvos gyvūnų globos draugijos Laukinių gyvūnų reabilitacijos skyrius sulaukia gyventojų atneštų laukinių paukščių jauniklių. Ornitologai pataria surastą neskrendantį paukščio jauniklį įkelti į artimiausią krūmą ar medį ir pasišalinti. Šitaip išgelbėsite paukščiuką nuo kačių nasrų ar kitų pavojų. Beje, palietus bet kokį laukinį gyvūną, būtina plauti rankas. Neretai gyventojai parsineša jauniklius į namus ir bando juos maitinti bei girdyti. Ornitologai perspėja, jog jauniklio negalima girdyti. Paukščiai į savo lizdą jaunikliams neneša vandens, o maitina tokiu lesalu, kuriame vandens užtenka. Išsižiojęs paukščio jauniklis laukia pašaro, o ne vandens. Įlašinus vieną vandens lašelį į snapą, vanduo pateks į trachėją, plaučius, ir tai pražudys paukštelį. Lietuvos gyvūnų globos draugijos Laukinių gyvūnų reabilitacijos skyrius dirba be išeiginių dienų, konsultacijas bei pagalbą suteikia Kaune, telefonas 8~37 363333.
* Telšių rajono policijos komisariato Personalo poskyrio Vidaus tyrimų grupės vyriausiojo tyrėjo Petro Gedmino delne - iš ventiliacijos ištrauktas žvirbliukas.