Kai kuriose šalyse kova su Kelių eismo taisyklių pažeidėjais tampa ganėtinai rimta, nes beveik kiekvienas neprofesionalus vairuotojas taisykles pažeidžia po kelis kartus per dieną.
Lenkijoje, pavyzdžiui, pradėjo galioti naujas kodeksas, numatantis griežtesnes baudas Kelių eismo taisykles pažeidusiems vairuotojams. Dabar pati didžiausia bauda - 1 000 zlotų (250 JAV dolerių, anksčiau buvo perpus mažesnė). Tai nemaža suma lenkui, kurios jis gali netekti pažeidęs kelis Kelių eismo taisyklių punktus (pavyzdžiui, viršijęs leistiną greitį, neprisisegęs saugos diržo, pravažiavęs degant raudonam šviesoforo signalui). Kaltinimas gali būti pateiktas per tris dienas po nusižengimo, o jei policininkas dar turi civilį liudininką, šis terminas išauga iki dviejų savaičių.
Bet nuostabiausia, kad dabar Lenkijoje policininkas pats sprendžia, kokia suma nubausti Kelių eismo taisyklių pažeidėją - nėra jokių nustatytų tarifų. Vairuotojai gali atsisakyti mokėti baudą, bet tada byla bus nagrinėjama teisme. Baudos suma tuomet bus skaičiuojama nuo aukščiausios, 1 000 zlotų, ribos.
Tačiau Vyriausiosios policijos komendantūros atstovas Pavelas Bedniakas bandė nuraminti vairuotojus. Jis paaiškino, jog pati didžiausia bauda bus skiriama tik pažeidus kelias taisykles vienu metu. O tie vairuotojai, kuriems bauda pasirodys pernelyg didelė, galės kreiptis į teismą.
Tuo tarpu Kipro policija taip pat surenka nemažai pinigėlių už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tik per pirmąją spalio savaitę, pasak statistikos, keliuose užfiksuoti 2 004 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, o policijos surinktos baudos siekė net 45 000 JAV dolerių. Tačiau net ir tokiomis priemonėmis Kipro policija nesugeba sumažinti šalyje transporto įvykių.
Kipre puikiausioje trasoje užmiestyje leidžiamas tik 100 kilometrų per valandą greitis, o jo viršijimas kainuoja po vieną dolerį už kiekvieną viršytą kilometrą. Nenuostabu, kad Kelių eismo taisyklių Kipre laikosi tik seneliai ir "pagyvenusių" automobilių savininkai. Gal todėl per pirmąją spalio savaitę autokatostrofose žuvo penki žmonės, 17 sunkiai sužeista, 73 atsipirko mėlynėmis ir įbrėžimais. Kita dažnai pasitaikanti Kelių eismo taisyklių pažeidimo priežastis - vairuotojų pokalbiai mobiliaisiais telefonais. Už tai nubausta 180 žmonių. 83 vairuotojai turėjo pakratyti pinigines, nes važiavo neprisisegę saugos diržų.
O su neblaiviais vairuotojais Kipre nėra jokių problemų. Įtarus, kad vairuoja išgėrę, buvo sustabdyti 329 vairuotojai, tačiau patikrinus pasirodė, jog tik 24 iš jų prie vairo sėdo viršiję leistinas alkoholio kiekio kraujyje normas.
Gal kai kam tokie skaičiai gali pasirodyti nereikšmingi, tačiau Kipre gyvena tik 650 000 gyventojų, iš kurių prie vairo gali sėsti tik 400 000. Europos Sąjungos šalyse žuvusiųjų autoavarijose skaičius pastaruoju metu mažėja, o Kipre jis grėsmingai auga. Todėl Kipro vyriausybė ketina taikyti dar griežtesnes sankcijas Kelių eismo taisyklių pažeidėjams.