Leonas iš Skuodo rajono teraujasi, kuo skiriasi įtariamasis nuo kaltinamojo.
Įtariamuoju pagal Baudžiamojo proceso kodeksą tampama tik šiais atvejais: 1) asmuo sulaikomas pagal Baudžiamojo proceso 140 straipsnį (faktinis sulaikymas); 2) asmuo apklausiamas; 3) kai asmuo, kuriam surašytas pranešimas apie įtarimą, šaukiamas į apklausą; 4) kai priimamas prokuroro nutarimas ar ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartis dėl asmens pripažinimo įtariamuoju.
Pagal senąją Baudžiamojo proceso kodekso redakciją asmuo įtariamuoju buvo laikomas nuo kardomosios priemonės pritaikymo.
Asmuo laikomas įtariamuoju, kol surašomas kaltinamasis aktas arba prokuroro pareiškimas dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ar pagreitinto proceso. Tada asmuo tampa kaltinamuoju. Taip pat asmuo laikomas įtariamuoju iki to momento, kai tyrimas nutraukiamas ir kai įtarimai nepasitvirtina.
Taigi įtariamuoju tapęs asmuo tokiu išlieka iki pat teismo, tada jis tampa kaltinamuoju. Kaltinamasis, dėl kurio yra priimamas apkaltinamasis nuosprendis, tampa nuteistuoju, o kaltinamasis, dėl kurio priimamas išteisinamasis nuosprendis - išteisintuoju.