Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl bendrovės "Aviabaltika" vykdytų komercinių operacijų, kurių metu sraigtasparnių ir kitų orlaivių dalys per Rusiją buvo tiekiamos terorizmą remiančioms šalims. Kaip žurnalistams sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 202 straipsnį. Jis numato baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Gali būti baudžiamas ir fizinis, ir juridinis asmuo.
G. Jasaičio teigimu, kol kas tyrimo pagrindą sudaro Valstybės saugumo departamento medžiaga, perduota Generalinei prokuratūrai lapkričio 28 dieną. Taip pat bus analizuojami ir dokumentai, paimti per kratas bendrovės vadovo Jurijaus Borisovo gyvenamosiose vietose. Tyrėjų akiratyje - įvykiai nuo šių metų gegužės iki pastarųjų dienų. Prie ankstesnių bylų, kurios dėl bendrovės "Aviabaltika" veiklos buvo pradėtos 2002 metais ir vėliau nutrauktos, prokuratūra nebegrįš, pabrėžė G. Jasaitis.
Galimas grėsmes nacionaliniam saugumui tyrusi parlamentinė komisija savo išvadose pirmadienį konstatavo, kad J. Borisovo vadovaujamo holdingo "Aviabaltika" darbuotojai 2003 metų gegužės 21 dieną organizavo ir pasirašė sutartį dėl karinės bei dvigubos paskirties sraigtasparnių detalių tiekimo Sudano gynybos ministerijai, taip pat prekiavo karinių sraigtasparnių detalėmis su šalimis, įtrauktomis į terorizmą remiančių šalių sąrašą (Sudanas, Libija).
Europos Sąjunga prekybos sankcijas Sudanui taiko nuo 1994-ųjų, Jungtinės Tautos - nuo 1996 metų.
Nuo 2002 metų liepos 24 dienos įsigaliojęs Lietuvos strateginių prekių ir technologijų importo, tranzito ir eksporto kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymas ir atitinkami poįstatyminiai aktai sugriežtino strateginių prekių importo, eksporto ir tranzito kontrolės sistemą. Draudžiama eksportuoti strategines prekes be specialios licencijos.