• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patarimai jauniems tėvams

Apsinuodijimas

Neretai mažyliai (2-3 metų vaikai) būdami pakankamai judrūs ir aktyviai besidomintys juos supančia aplinka, gali apsinuodyti netinkamoje vietoje paliktais vaistais, cheminėmis medžiagomis, nuodingais augalais ir t. t. Ką tokiu atveju reikėtų daryti?

REKLAMA
REKLAMA

Rimtai susirūpinti vaiko sveikata reikėtų tuomet, jeigu jis staiga tampa labai mieguistas arba netenka sąmonės, be jokios priežasties atsiranda traukuliai, vaikas staiga pradeda vemti arba viduriuoti, pastebėjus nudegimus apie jo burną ar ant rankų bei pamačius numestą tuščią vaistų buteliuką ar šalia vaiko išmėtytas apkramtytas tabletes. Štai tada galima įtarti, jog vaikas galėjo apsinuodyti. Bet koks apsinuodijimas medikamentais ar nuodingomis, cheminėmis medžiagomis yra pavojingas.

REKLAMA

Įtarus apsinuodijimą, reikėtų kuo skubiau kreiptis į artimiausius medikus. Jei vaikas sąmoningas, jam reikėtų sugirdyti porą stiklinių šilto pasūdyto vandens (šaukštas druskos litrui vandens) ir jį išvimdyti. Tačiau jokiu būdu negalima vimdyti vaiko, jei jis išgėrė rūgšties arba šarmo, nes vemiant šios medžiagos pakartotinai nudegins gleivinę, o taip pat gali patekti į kvėpavimo takus. Tokiu atveju reikėtų tiktai sugirdyti 1-2 stiklines paprasto vandens, nes jis atskies šarmo arba rūgšties koncentraciją. Taip pat negalima vimdyti vaiko, kuris išgėrė naftos produktų (benzino, žibalo ir t. t.). Naftos produktų garai, įkvėpti į plaučius, sukelia sunkiai pagydomą plaučių uždegimą. Nutikus tokiai bėdai reikėtų vaikui sugirdyti aliejaus. Be to, negalima pamiršti, jog jeigu vaikas išgėrė tablečių, jos pradės veikti ne iš karto, o tiktai praėjus kuriam laikui. Kuo anksčiau tai pastebėsite, kuo greičiau pašalinsite nuodus iš skrandžio bei atvyksite pas gydytoją, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis (apsinuodijimas mažiau pakenks vaiko sveikatai). Su apsinuodijusiu vaiku vykdami į ligoninę jo tėvai ar kiti artimieji turėtų būtinai paimti buteliuką ar dėžutę nuo išgertų vaistų, indą su medžiagos, kuria galėjo apsinuodyti vaikas, likučiais, arba nuodingą augalą, tapusį apsinuodijimo kaltininku.

Jeigu vaikas be sąmonės, reikėtų tuoj pat kviesti greitąją medicininę pagalbą. Apsinuodijusį mažametį reikėtų paguldyti ant šono, kad pradėjus vemti, vaikas neužspringtų. Visais atvejais nuo mažylio burnos ir veido reikėtų nuplauti ar nuvalyti nuodingųjų medžiagų likučius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų