Miestų ir rajonų policijos komisariatuose aptariama praėjusių metų darbo rezultatai. Štai Klaipėdos teisėsaugininkai džiaugiasi išgyvendinę organizuotų nusikalstamų grupuočių tarpusavio vaidus, kurie dažniausiai baigdavosi žmogžudystėmis.
Pareigūnai teigia, kad pasiekė teigiamų rezultatų - nei 2006, nei 2005 metais apygardos teritorijoje - Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Kretingoje, Plungėje, Skuode, Šilalėje, Šilutėje ir Tauragėje - nebuvo užfiksuota tyčinių nužudymų, kuriuos būtų padarę organizuotoms nusikalstamoms grupuotėms priskiriami asmenys.
Dauguma tyčinių nužudymų yra buitiniai - artimais ar giminystės ryšiais susijusių asmenų, asocialių asmenų tarpusavio barniai, kuriuos buvo bandyta spręsti smurtu ir t.t.
Pernai Klaipėdos apygardos prokuratūros prižiūrimoje teritorijoje buvo įvykdyti 56 tyčiniai nužudymai. Tai 28 nužudymais mažiau negu 2005-aisiais. Pačioje Klaipėdoje užregistruota 11 nužudymų, iš kurių net 10 atskleista.
Teismams buvo perduotos 37 baudžiamosios bylos dėl šių itin sunkių nusikaltimų.
Uostamiečio policijos ir prokuratūros pareigūnams pavyko atskleisti keliolika smurtinio bei turtinio pobūdžio nusikaltimų: sunkių kūno sužalojimų, turto prievartavimų, automobilių vagysčių, kitų nusikaltimų, kuriuos įvykdė Klaipėdos mieste ir apygardoje veikusios Ričardo Mironovo ir Artūro Jokubausko grupuotės nariai. Daugeliui jų teismas paskelbė apkaltinamuosius nuosprendžius ir nuteisė. Beje, Klaipėdoje daugiausia tarp šalies didmiesčių atskleidžiama plėšimų.
Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Igno Lauciaus teigimu, ir šiemet prioritetinėmis prokuratūros veiklos kryptimis išlieka kova su organizuotu nusikalstamumu, toliau didelis dėmesys bus skiriamas narkotinių medžiagų prekeivių baudžiamajam persekiojimui.
Uostamiesčio teisėsaugos pareigūnai pastebi, kad pastaraisiais metais šiame regione veikiančios organizuotos nusikalstamos grupuotės labiau koncentruojasi narkotikų ir ginklų kontrabandos, prekybos žmonėmis, prostitucijos versle.
Kritiškai į savo darbą pažiūrėjo sostinės pareigūnai. Jie planavo ištirti 56 procentus visų Vilniuje padarytų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, tačiau ištyrė tik 47 procentus. Tam turėjo įtakos pareigūnų kaita ir jų stoka. Vilniaus mieste stinga ir prokurorų, todėl dėl didelio darbo krūvio jie nespėja peržiūrėti ikiteisminio tyrimo medžiagos ir priimti galutinio sprendimo. Labai didelė personalo kaita ir Vilniaus miesto Vyriausiajame komisariate. Čia pasikeitė kas šeštas darbuotojas - vos ne dvigubai daugiau nei šalies vidurkis. Galbūt todėl Vilniuje itin išaugęs neteisėtais pripažintų sulaikymų skaičius. Bendrai per praėjusius metus Vilniaus apskrityje užregistruotų veiklų skaičius sumažėjo 8,1 proc.
Iš rajonų saugiausia yra gyventi Švenčionių, Kretingos, Skuodo ir Kelmės rajonuose. Atsižvelgiant į nusikaltimų skaičių, tenkantį šimtui tūkstančių gyventojų, šiuose rajonuose nusikaltimų skaičius nesiekia nė 1000, o šalies vidurkis yra 2415 nusikaltimų.
Štai Kelmės rajone pernai įvykdyta 11 labai sunkių nusikaltimų, 9 iš jų išaiškinti. Išaiškintos ir dvi rajone įvykdytos žmogžudystės.
Sumažėjo nusikaltimų ir Pakruojo rajone. Šio rajono pareigūnai džiaugėsi, kad jų ir ištiriama daugiau. Teismui policininkai atidavė per 280 bylų, išaiškino daugiau nei 60 procentų baudžiamųjų nusižengimų. Pavojingiausiomis vietomis, kur nusikaltimų bei teisės pažeidimų padaroma daugiausiai, pripažinti Pakruojis, Linkuva ir Klovainių seniūnija. Nusikaltėliai dažniausiai siautėja pirmadieniais ir ketvirtadieniais.