• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžys - banditų miestas

Besididžiuojantis metropolio statusu Panevėžys tebėra Lietuvos provincija, o neišnykstančios problemos tampa skaudžiais įspaudais miesto veide. Taip pareiškė daugelis šalies gyventojų per miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus atliktą tyrimą apie Panevėžio įvaizdį.

REKLAMA
REKLAMA

Net 15,3 proc. apklausoje dalyvavusių šalies gyventojų Panevėžys visų pirma asocijuojasi su banditų, nusikaltėlių, chuliganų kraštu, o gražaus miesto įvaizdį tepastebėjo 1,5 proc. apklaustųjų.

REKLAMA

Panevėžys laikomas žemesnio lygio miestu - prasčiau išplėtotos įvairios sferos, palyginti su kitais Lietuvos didžiaisiais miestais, nepasitikima aukštuoju mokslu. Be to, Panevėžys nėra tas miestas, į kurį būtų patrauklu perkelti verslą.

"Tereikia atgarsio sulaukiančio nelaimingo įvykio, ir gyventojai nesąmoningai tai susieja su tragiškais miesto istorijos atvejais - "tulpinių", "Svainijos" įvykiais, prokuroro Gintauto Sereikos nužudymu. Panevėžyje nusikalstamumas nėra didesnis nei kituose miestuose, o susidaręs prastas jo įvaizdis neatitinka dabartinės miesto situacijos. Įsitvirtinusiai gyventojų nuomonei pakeisti reikalingas laikas, nuolatinis ir sistemingas darbas“, - tvirtino Panevėžio miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Asta Sarapienė.

REKLAMA
REKLAMA

63 proc. viešosios nuomonės tyrime dalyvavusiųjų nenorėtų verslo ar jo dalies perkelti į Panevėžį. Miestas prie Nevėžio taip pat nelaikomas alternatyvia vieta darbo paieškai. Apklausos duomenimis, daugelis nurodė, kad, neradę darbo savame mieste, nesiryžtų pragyvenimo pajamų šaltinio ieškoti Panevėžyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Natūralus dalykas, kad Lietuvos gyventojai nenorėtų perkelti savo verslo į Panevėžį. Žmonėms būdingas sėslumas, gimtoji aplinka. Manau, panašių rezultatų galima tikėtis, jei gyventojų būtų klausiama, ar jie norėtų savo verslo perkelti į kitą Lietuvos didmiestį. Taip pat nenuostabu, kad žmonės nesirinktų Panevėžio, kaip potencialios vietos darbo paieškai. Lietuvoje atstumai nėra dideli, ir būdų užsidirbti mieliau ieškoma Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Šiuose miestuose ne tik didesnės perspektyvos, bet ir atlyginimai", - dalijosi savo nuomone Panevėžio verslo konsultacinio centro direktorė Akvilė Ramanauskienė.

REKLAMA

Pastebima atvykstančiųjų iš kitų šalies apskričių mažėjimo tendencija. Panevėžys - patraukliausia vieta aplinkinių kaimų ir miestelių žmonėms.

"Mes niekada nepateksim į pirmąsias lankomiausių apskričių gretas, nes neturime nei Kryžių kalno, nei tokių architektūrinių paminklų, kurie būtų lygiaverčiai Vilniaus ar Kauno senamiesčių statiniams. Tačiau atvykstančiųjų į Panevėžį daugėja", - tikino Panevėžio apskrities turizmo informacijos centro direktorė Daiva Tankūnaitė. "Panevėžys tikrai nėra tas miestas, kuriame būtų palanku kurti ar plėtoti pramogų verslą. Sunku suprasti ar nuspėti miesto gyventojų įnorius. Miesto valdžia taip pat neištiesė pagalbos rankos. Panevėžio savivaldybė viena pirmųjų šalyje inicijavo alkoholio draudimą per miesto šventes. Tad jos liko be rėmėjų ir be pinigų, o iš miesto biudžeto skirtų lėšų renginiams organizuoti galima pasikviesti nebent kaimo kapeliją", - nuogąstavo "VIP Martini Club" vadybininkė Eglė Valaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų