• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palanga - jau nebe pasaulio pabaiga

Manto LIDEIKIO fotoreportažas

"Palanga močiučių" - taip apie šį pajūrio miestą dainavo grupė "ŽAS". Šiandien tuos laikus, kai pas "močiutes" kurorte buvo galima gan pigiai apsigyventi, daugelis prisimename su nostalgija ir tam tikro praradimo jausmu. "Močiučių" vis dar esama, bet, galima sakyti, tai jau "nykstanti rūšis". Žinoma, palangiškiai kaip siūlė, taip ir siūlys išsinuomoti pas juos gyvenamajį plotą, kitaip dar vadinamą "lovomis". Tačiau vis daugiau vietos užkariauja prabangūs svečių namai ir viešbučiai, ar paprastesni, tačiau ne ką mažiau pigūs kotedžai, skirti tiems, kurie yra pasiryžę namažai pakloti už poilsį pajūrio kurorte.

REKLAMA
REKLAMA

Šiltas ir ankstyvas pavasaris į stambiausią mūsų Baltijos pajūrio kurortą sukviečia nemažai poilsiautojų jau dabar. Tiesa, tai dar nė iš tolo nepanašu į vadinamąjį sezono periodą, kai Palangoje prisirenka tiek žmonių, jog ima viršyti netgi mūsų šalies didmiesčius.

REKLAMA

Oficialiai vasaros sezonas čia prasideda nuo birželio 1-osios, o baigiasi rugsėjo 30-ąją. Tačiau tikrąjį sezoną atidaro ir uždaro, savaime suprantama, oras. O šiemet visi tikisi ilgo ir karšto šiltojo periodo.

Kainos jau kaip Europoje

Paskutiniosios kovo dienos tarsi bylojo apie tai, jog palangiškių viltims gerai uždirbti, ko gero, pavyks išsipildyti. Mat jau dabar miesto gatvės ne tuščios - pirmieji poilsiautojai, (kol kas tik iš Lietuvos) čia jau leidžia savo tam tikslui sutaupytus pinigus. Kol kas dar negirdėti svetimomis kalbomis kalbančių žmonių, o garsioji J.Basanavičiaus gatvė, jau virtusi pėsčiųjų alėja, neknibžda atvykėlių ištroškusių pramogų, jūros ir, žinoma, kurortinių nuotykių. Tačiau palangiškiai mano, jog gan pigaus Vakarų Europos šalių gyventojams poilsio mėgėjų iš svetur netruks ir šiemet. Tokie vakariečiai labiausiai palangiškių ir laukiami, mat iš jų dabar ir surenkama didžioji pajamų dalis.

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, norinčius čia atvykti lietuvius verta perspėti, jog visos mitybos ir kūniškų malonumų paslaugos, jeigu dar ir nesiekia garsiausių Europos kurortų vidurkio, tai labai sparčiai artėja prie to. Viskas daugiau orientuota į galintį sau daugiau leisti užsienietį, negu paprastą Lietuvos miestų gyventoją. Kainos jau dabar, palyginti su panašiomis įstaigomis kitose šalies vietose, Palangos kavinėse yra aukštos. Pavalgyti paprastus pietus vienam asmeniui penkiolikos litų tikrai nepakaks. Ir galima tik numanyti, kiek kainos šoktelės, prasidėjus sezonui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl kasmet užsukant į Palangą vis ryškiau matyti, jog šis pajūrio miestas transformuojasi į turiingųjų kurortą. O tiems, kurių uždarbis, kaip čia švelniau pasakius, yra tik apie vidutinį, nelabai bus ką čia beveikti. Na, nebent akis paganyti į prabangą ir turtingus žmones, galinčius leisti sau daugiau.

REKLAMA

Tiesa, Palangos iš mūsų niekas neatima. Mažiau uždirbantiems ir galintiems sau atostogoms atidėti mažiau santaupų Palanga siūlosi ne sezono metu. Tuomet bent jau pas "močiutes" čia nuomos kainos gana "įkandamos". Tuo laikotarpiu vadinamasis lovos nuomos mokestis parai yra apie 10 litų (sezono metu - 30 - 40 litų).

REKLAMA

Tuo tarpu žymesniuose "Pušies", "Burės", "Bangos" poilsio namuose kambarys ne sezono metu 2 asmenims parai kainuos 290 litų, vasarą - šimtine brangiau. Šie, galima sakyti, vieni iš pigesnių.

Norite ne tik pagulėti kopose prie jūros, bet ir aktyviai leisti laisvą laiką, pasivažinėti dviračiais? Dviračių nuomotojų - per akis, valanda nuomos šiuo metu kainuoja 7 litus. Tradicinei 4 asmenų šeimai už valandą malonumo paminti pedalus reikia 28 litų. Bet ar toli per valandą nuvažiuosi?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai mieste sutiktas vilnietis Vidas, atvykęs čia su žmona ir vaikais, pasakojo, jog į Palangą užsuko tik trejetui laisvų dienų, o vasaros atostogas šeima ketina leisti kitur. Pašnekovo žodžiais, pigiau yra ir arčiausiai esančiame Latvijos pajūryje, ir Rusijai priklausančiame Baltijos pajūrio ruože. Tik dėl įvairių biurokratinių keblumų ir tam tikro nepatikimumo ten nėra daug vykstančiųjų. Užtat į Turkiją lėktuvai jau nuo pat pavasario kyla ir leidžiasi kasdien. Ten ir kainos ne per didžiausios, ir šilumos iki soties

REKLAMA

Ant tilto - ir žvejai, ir poilsiautojai

Vienas svarbiausių Palangos miesto akcentų - tiltas į jūrą. Ar ryte, ar dieną, ar vakare čia sutiksi žmonių. Audrų apniokotas tiltas šiuo metu dar remontuojamas, lankytojams leidžiama eiti tik iki jūron vedančios tilto dalies galo. Likusi, einanti išilgai kranto - uždaryta. Vis dėl to žmonės nebūtų žmonės, jei nenorėtų "pakaitinti" sau kraujo darydami tai, kas neleidžiama. Tinklinės vielos tvoros užtvara nuardyta, tad kelias ant nesutvarkytos, be turėklų esančios tilto dalies - laisvas. Regis, kiekvienam yra garbės reikalas čia nueiti ir nusifotografuoti. Jaunesniems ir karštesniems - kuo arčiau nebaigto tvarkyti krašto, vos ne balansuojant ant paties pakraščio. Kaip paaiškino Artas, šešiolikametis moksleivis iš Kupiškio, tik taip gali gauti egzotiškesnę ir įdomesnę fotografiją, kuria vėliau daug kam galėsi pasigirti. Jo bičiulis vaikiną fotografavo mobiliuoju telefonu ir šią nuotrauką žadėjo naudoti vietoje fono paveikslėlio.

REKLAMA

Tuo tarpu žvejys iš Kretingalės Romas tikino, jog čia meškeres užmesti stengiasi ne dėl to, kad geriau kimba - čia išvengia smalsuolių dėmesio. Mat visiems įdomu prieiti ir paklausti, ką pagauna, kuo gaudo, kodėl krevetes ant kabliukų mauna (šiuo masalu gaudomos plekšnės) ir t.t. Vienam kitam juk nesunku atsakyti, tačiau kai tiltu nuolat eina minios žmonių ir kaskart reikia pasakoti tą patį, trūksta kantrybės. Nors imk po litą kiekvieną kartą. Ką darys su žuvim? Rūkys, keps, žuvienę virs ir valgys. Ne, atvykėliams nepardavinės, mat neapsimoka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žvejų tuo tarpu ant Palangos tilto nestinga - iš abiejų pusių jauni ir pagyvenę vyrai, netgi vaikai, sumetę dugnines meškeres, laukia laimikio. O kimba ant meškerių daugiausia plekšnės. Vienam kitam pakliūna keista žuvis - jūrų velnias.

Tradicinių lauko prekybininkų šiuo metu nedaug - vos vienas kitas pardavinėja suvenyrus, paveikslus ar įvairiausius gintarinius dalykėlius.

REKLAMA

Šalia tilto su papūga, vardu Alfas, ant peties stovintis palangiškis garsiai kviečia nusifotografuoti. Pageidauji įsiamžinti - papūga atsitupia ant peties, ir paveiksluokis. Jei naudojiesi savu fotoaparatu - Alfo patupėjimo ant peties paslauga kainuos 5 litus, jei pageidauji, kad fotografuotų šeimininkas - 15. Nuotraukos padaromos labai greitai.

Trumpai tariant, Palangoje pailsėti šiuo metu įmanoma - žmonių nedaug, trintis nedidelė. Tačiau netrukus čia rasis minios svečių iš užsienio - jų labiausiai laukia vietiniai verlsininkai ir kambarių bei poilsinių nuomotojai. Tuo tarpu lietuviams ateis laikas susikrauti lagaminus ir leistis namo, arba taupyti pinigus ne mažiau įdomiam pigesniam poilsiui toliau nuo gimtinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų