• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak mokslininkų, kai kurios jūrinių žuvų rūšys paliko Sumatros jūros dugną, judantį link Šri Lankos pakrantės, dugno judėjimas vėliau peraugo į povandeninį žemės drebėjimą, o šis į cunamį. Panaši žuvų migracija buvo pastebėta 2004 metų gruodį, kelias dienas prieš žemės drebėjimą Indonezijos pakrantėse, kuris sukėlė milžinišką cunamį, padariusį daug žalos.

REKLAMA
REKLAMA

Ariyaratne, Nacionalinio tyrimų centro Šri Lankoje, mokslininkas, stebėjęs keleto jūrinių žuvų rūšių elgesį, teigia, kad žuvys, gyvenančios jūros dugne, natūralioje joms aplinkoje geba jausti tektoninį žemės judėjimą, kuris vėliau sukelia povandeninį žemės drebėjimą, o galiausiai ir cunamį. Žuvys pajutusios tokius pasikeitimus nedelsdamos migruoja į ramesnius vandenis.

Ariyaratne teigia, kad dėl jo tyrinėjimų srities dabar galima nuspėti artėjančių povandeninių žemės drebėjimų laiką su tam tikra paklaida. Tačiau jis sutinka, kad ši tyrimų sritis bei galimos povandeninių drebėjimų prognozės dar yra tobulintinos. „Žinoma, jei mes sugebėtume išgryninti šią techniką bei ją valdyti, tai būtų puikus žingsnis į priekį, apsisaugant nuo stichinių nelaimių, povandeninių žemės drebėjimų bei jų sukeliamų cunamių“, - teigė mokslininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų